Şanlıurfalı polisler: Kanımıza dokunuyor

Plaka takip sistemini kapatarak 2 polisimizin şehit olmasına neden olan Paralel Devlet Yapılanması'nın iç yüzünü Şanlıurfalı polisler deşifre etti.

Giriş Tarihi: 26.8.2015 11:18 Güncelleme Tarihi: 26.8.2015 11:25
Şanlıurfalı polisler: Kanımıza dokunuyor

Akşam gazetesi, Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü'nde İl Plaka Takip Sistemi'ni kapatarak, operasyonel şubeleri karartarak Türkiye'nin terör ile mücadelesinde istihbarat zafiyetine yol açan polisleri 'kanımıza dokunuyor' diyerek deşifre eden meslektaşlarının ifadelerine ulaştı.

ŞUBELERİ KÖR BIRAKTILAR

AKŞAM'ın ulaştığı polis ifadelerinde, Şanlıurfa'nın MOBESE merkezinde (PTS sistemi) çalışan bir polis memuru, "17-25 Aralık süresinden sonra şubedeki paralel yapı yanlısı kişilerin yerlerinin değişmesinden sonra aynı büroda çalıştığım Ö.G. operasyonel şubelere yeni atanan kişilerin eski kadro kadar başarılı olamayacaklarını, eski personelin altın değerinde yeni personelin ise teneke kıymetinde olduğunu söyledi. Bunun akabinde gelişen olaylarda operasyonel şubelerin başarısız olması için ellerinden geleni yaptıklarını gördüm. Buna örnek olarak 2014 yılı Nisan ayında, TEM ve Asayiş Şube müdürlüklerinin kullanımına açık olan PTS sisteminin hiçbir arıza ve mazeret olmaksızın belirtilen şubelerin kullanımına kasıtlı olarak kapatılmıştır" ifadelerini kullandı.

FETÖ-CHP ortaklığıyla Sümeyye Erdoğan hakkında çirkin kampanya

'TAŞINABİLİR' VAAZLAR


Amiri T.P'nin kendisinden ifadesini de değiştirmesini istediğini belirten polis memuru, 'sohbet toplantılarına' zorlandıklarını, Gülen'in vaazlarının 'taşınabilir bellekler' vasıtasıyla elden ele dağıtıldığını söyledi.

'ABİ'LER NE DERSE O OLUR!

Sohbet toplantılarının zorunlu olduğunun altını çizen polis memuru, "Yapılan bu toplantılarda; "Mustafa Abi" diye tabir edilen şahıs olmadığında isimlerini saydığım K.K., M.K. ve A. E. K. isimli şahıslardan hangisi var ise yapılan dini sohbet toplantılarında liderlik yapıyorlardı. Bir gün T. P. ve M. U. topluluğa hitaben "Bize 'abi'lerimiz ne derse biz onu yaparız, onların sözünden çıkmayız" şeklinde yorum yaptılar ve sert bir yüz ifadesi ile sohbete katılanlar üzerinde baskı kurdular" dedi.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Şanlıurfalı polisler: Kanımıza dokunuyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz