Kürt gençten ‘a: Benim temsilcim olamazsın

AK Parti İletişim Merkezi'ni (AKİM) arayan iki milyonuncu kişi olan Sevinç Karataş'ın oğlu Mehmet Karataş'ın 2 milyon gülen yüz ödül töreninde yaptığı konuşmada, "Kürt halkı olarak ben Kürtüm, Selahattin benim temsilcim olamaz.Genelkurmay Başkanı'na sesleniyorum. Türk Silahlı Kuvvetleri'ne alınmak istiyorum" sözleri salondakiler tarafından ayakta alkışlandı.

Giriş Tarihi: 27.8.2015 16:11 Güncelleme Tarihi: 27.8.2015 16:13
Kürt gençten Demirtaş‘a: Benim temsilcim olamazsın

Başbakan Ahmet , AK Parti Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından düzenlenen AKİM 2 milyon gülen yüz ödül törenine katıldı. Başbakan Davutoğlu'na başbakanlığının birinci yıl dönümü nedeniyle 81 ilden getirilen topraklarla oluşturulan Türkiye haritası şeklindeki tablo hediye edildi. Törende, AKİM'e ilk başvuru yapan bir milyonuncu, iki milyonuncu ve 2 milyon 100'üncü başvuruyu yapanlara ödül verildi. Meslek lisesi mezunu olduğunu belirten ve AKİM'e ilk başvuruyu yapan Balıkesir'den Yusuf Sevim, katsayı adaletsizliğinin giderilmesi için AKİM'e başvurduğunu ifade etti. AKİM'e bir milyonuncu başvuru sahibi olan Tekirdağ'dan Ömür Özal, İstanbul'dan Tekirdağ'a evde bakım parası naklini yaptırdığını anlatarak, 9 ay beklediğini ve sonra AKİM'e müracaat ederek sonucunu aldığını dile getirdi.

AKİM'i arayan iki milyonuncu kişi Siirt'ten Sevinç Karataş oldu. Sevinç Karataş oğlu Mehmet ile birlikte geldi. Törende Sevinç Karataş, "Cumhurbaşkanımdan, Başbakanımdan Allah razı olsun. Yolun açık olsun. İnşallah, siz devam edeceksiniz, kazanacaksınız. Devlet varsa biz de varız. AK Parti varsa biz varız" şeklinde konuştu.

Bunun üzerine Davutoğlu, "Siz varsanız, AK Parti var" dedi.

" BENİM TEMSİLCİM DEĞİL"

Oğlu Mehmet Karataş da, 8 Mart 2013'te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Kurtalan Devlet Hastanesi'ni ziyaretinde taleplerini ilettiklerini ifade etti. Gereken tüm yardımların yapıldığını söyleyen Mehmet Karataş, "Kürt halkı olarak ben Kürtüm, Selahattin Demirtaş benim temsilcim olamaz. ve 'ye de sesleniyorum. Siz halkı düşünmüyorsunuz" şeklinde konuştu.

Bu sözler, salondakiler tarafından ayakta alkışlandı. Mehmet Karataş, "Genelkurmay Başkanına sesleniyorum. Türk Silahlı Kuvvetleri'ne alınmak istiyorum" dedi.

Davutoğlu bu sözler üzerine ise, "Allah bu ülkede barışı, esenliği daim eylesin. Bizim meselemiz 78 milyonun kardeşliği" diye konuştu.

AKİM ÇALIŞANLARINA SERTİFİKA

Törende Davutoğlu, bazı AKİM çalışanlarına da sertifika verdi. AKİM çalışanı olan Diyarbakır'dan gelen Esra Erin, "Bir anne bize sürekli gelip ağlıyor, 'Başbakana ulaşmak istiyorum' diyor. Evladı 17 yaşında dağa kaçırılmış, aile kurtarmış. Şu an ciddi baskı varmış. Oğlu Marmara Bölgesi'nde. 12 yaşındaki çocuğunu da polise taş atması için zorluyorlarmış. Belgelerini getirdim" dedi.

Davutoğlu da, "Siz selam söyleyin, gereğini yapsın arkadaşlar, gördüğünüz gibi anında AKİM çözümleri de var" ifadelerini kullandı.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Kürt gençten Demirtaş‘a: Benim temsilcim olamazsın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz