Teslim olan 'lılar itiraf etti

Son operasyonların ardından teslim olan teröristler, önemli itiraflarda bulundu.

Giriş Tarihi: 27.8.2015 09:54
Teslim olan PKK'lılar itiraf etti

Teröristler itiraflarında, "Örgüt, 22 Temmuz'da başlayan hava harekatları neticesinde tarihindeki en büyük darbeyi yedi. Moraller alt üst. Herkes dağdan inmek istiyor. Kaçmayı başaramayanlar, örgütün 'ta hakim olmadığı bölgelerde saklanıyor. İlk fırsatta teslim olacaklar" dedi.

İngiliz yayın kuruluşu , geçtiğimiz hafta hazırladığı belgeselde eli kanlı örgütü masum göstermeye çalışınca büyük tepki çekmişti. Adeta güzellemesi yapan BBC'ye cevap Kandil'den kaçarak güvenlik güçlerine teslim olan teröristlerden geldi. 22 Ağustos'ta gerçekleştirilen hava harekatı sonucunda sözde "Batı İl Merkez Gücü"nde faaliyet gösteren 5 terörist, Türkiye'ye kaçtı.

PKK'lılar verdikleri ifadelerde önemli itiraflarda bulundu: "Biz Kandil'de kurbanlık gibi beklerken, bize kolay zamanda komutanlık yapan, ayaklarını yıkatan, tırnaklarını kestiren, köleleri gibi davranan komutanlar nerede? Nereye kaçtılar? Yerlerinden bile haberimiz yok. Örgüt, 22 Temmuz'da başlayan hava harekatları neticesinde tarihindeki en büyük darbeyi yedi. Moraller alt üst. Herkes dağdan inmek istiyor. Kaçmayı başaramayanlar, örgütün Kuzey Irak'ta hakim olmadığı bölgelerde saklanıyor. İlk fırsatta teslim olacaklar. Eleman bulmakta da çok zorlanılıyor. Bu yüzden kaçırarak veya ailelere yüksek meblağlar vererek çocuk terörist devşiriliyor. Son yapılan operasyonlarda özellikle Kandil ve civar kamplarda bu çocuklardan bir kısmı öldü. Cesetler oldukları yerde çürümeye bırakıldı."

Türkiye

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Teslim olan PKK'lılar itiraf etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz