100 TL zam Meclis‘i bekliyor!

Hükümet, 100 liralık seyyanen zamdan tüm emeklileri yararlandırmayı planlıyor. Davutoğlu, "Meclis açılabilmiş olsaydı bunu geri kalan bütün emeklilere sirayet ettirecek şekilde yayacaktık" dedi.

Giriş Tarihi: 28.8.2015 11:38 Güncelleme Tarihi: 28.8.2015 11:41
100 TL zam Meclis‘i bekliyor!

Memur emeklileri ile maaşı bin lira ve altında olan ve emeklilerine verildi. Sıra diğer emeklilerde...

Milyonlarca emekliye ek zam göründü. Hükümet, tüm emeklilerin 100 liralık seyyanen zamdan yararlanmasını planlıyor. Temmuz'da maaşı bin lira ve altında olan SSK ve Bağ- Kur emeklilerine seyyanen 100 lira ekstra zam veren hükümet; geçen hafta da bu artışı tüm memur emeklilerine yansıtacağını açıkladı. Sıra, Temmuz'da yapılan enflasyon artışından sonra maaşı bin liranın üzerinde olduğu için seyyanen zamdan yararlanamayan SSK ve Bağ-Kur emeklilerine geldi. Düzenleme yapıldığında, bu emekliler de rutin zamlarının yanı sıra ekstra 100 lira seyyanen artış alabilecek.

ÇIKMASI GEREKİYOR

Hükümet, maaşı bin lira ve altında kalan SSK ve Bağ-Kur emeklilerine Temmuz'da enflasyon artışına ek olarak seyyanen 100 lira zam verdi. Başbakan Ahmet Davutoğlu, geçtiğimiz hafta, "Meclis açılabilmiş olsaydı bunu geri kalan bütün emeklilere sirayet ettirecek şekilde yayacaktık. Yani ayda 100 lira, yılda bin 200 lira. Buna rağmen memur emeklileri için bu toplu sözleşmede iyileştirme yapacağız" dedi. Bu açıklamanın ardından toplu sözleşmede, tüm memur emeklilerinin maaşlarına, belirlenen yüzdelik zamlara ilave olarak ortalama 100 lira seyyanen artış yapılması kararlaştırıldı. Şimdi de sıra bu 100 liralık seyyanen artışın, kalan emeklilere de yansıtılmasına geldi. Ancak bunun için yasa çıkarılması gerekiyor. Düzenleme yapıldığında, kalan emekliler de ekstra 100 lira zamdan yararlanacak. Böylece seyyanen artıştan yararlanmayan emeklilerde zam almış olacak.

Takvim

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
100 TL zam Meclis‘i bekliyor!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz