kendini yalanladı

Genel Başkanı Kemal imam-hatip'lerle ilgili soruya verdiği cevapla kendi kendini yalanladı.

Giriş Tarihi: 31.8.2015 15:47 Güncelleme Tarihi: 31.8.2015 16:27
Kılıçdaroğlu kendini yalanladı

Genel Başkanı Kemal NTV televizyonunun canlı yayınında gündeme dair açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu eğitim sisteminin yanlış olduğunu söyleyip eğer iktidara gelirlerse imam hatipleri kapatmayacaklarını açıkladı.

İşte Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından satırbaşları:

Yapacağız, güzel projelerimiz var. gideceğiz aktaracağız yine. Ayrıca seçimden sonraki tablonun da yurttaşlarımız tarafından sağ duyu ile değerlendirileceğine inanıyorum.
"İMAM - HATİP'LERİ KAPATMAYACAĞIZ"

Türkiye'de ciddi bir yönetim boşluğu var. parlamentoda dört siyasal parti var. en büyük grubu olan adalet ve kalkınma partisi. 13 yılda Türkiye'yi nereye götürdü? Bugün Türkiye kan gölüne dönmüş durumda. İlk göreve geldiklerinde terör neredeyse sıfırlanmıştı. 13 yılda buraya getiren siyasal anlayışa oy verilir mi? Ekonomide, dış politikada nereye geldiğimiz ortada. Bana bir anne baba gösterin bu eğitim sisteminden memnunum desin. Çocuklarımızı kobay gibi kullandılar.

1+8+4'LE KAPATACAKTI

Bunu dediğimiz zaman, şu CHP imam hatipleri kapatacak… Ne ilgisi var? İmam hatibe de giden bizim çocuklarımız değil mi? Yahu imam hatibi kim kurdu? Biz kurduk. Kendi kurduğumuz okulu niye kapatalım?

Kılıçdaroğlu seçim meydanlarında ve seçim beyannamesinde 1+8+4 eğitim sistemini getireceklerini söylemişti. Bu sistemde otomatik olarak imam-hatiplerin orta okul kısmı kapanmış oluyor.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Kılıçdaroğlu kendini yalanladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz