Fırat‘ı neden görmediniz?

Berkin Elvan için dünyayı ayağa kaldıranlar terör örgütü PKK'nın katlettiği 12 yaşındaki Fırat için tek bir söz bile söyleyemedi.

Giriş Tarihi: 1.9.2015 10:03 Güncelleme Tarihi: 1.9.2015 10:22
Fırat‘ı neden görmediniz?

Gezi Olayları'nda gaz fişeğiyle yaralanarak hayatını kaybeden Berkin Elvan için dünyayı ayağa kaldıranlar, PKK'lı teröristler öldürüldüğünde 'militanları' masumlaştırıp 'devlet gençleri katletti' diyenler terör örgütünün katlettiği 12 yaşındaki Fırat için neden sus pus oldu? Oysa Fırat da ekmek almaya gidiyordu. PKK öldürünce 'insaniyetleri' bitti. Teröre duydukları sempati ağır bastı. Kürt halkını temsil ettiğini iddia eden HDP milletvekillerinin bir tanesi bile Fırat'ın adını anmadı. AKŞAM olarak soruyoruz. Fırat'ı neden görmediniz!

HDP üç maymunu oynadı

Kürtlerin temsilcisi olduğunu iddia eden HDP'nin hiç bir milletvekili Fırat'ın ölümüne tepki göstermeye cesaret edemedi. HDP'liler Fırat'ın PKK'lı teröristlerce katledildiği saatlerde Silopi'de güvenlik güçleri ile 6 saat çatışan teröristleri aklama derdindeydi. HDP Milletvekili Ertuğrul Kürkçü sosyal medyada Fırat'ın adını bile anmadı. Ancak Silopi'de silahları ile birlikte ölü ele geçirilen YDG-H'liler için 'Silopi'de polisin katlettiği 3 genç' diyerek, teröristlerin silahlarının sansürlendiği fotoğrafları paylaştı.

Katleden PKK olunca ses yok

Amaçları sadece Türkiye'nin istikrarına kast etmek olanlar Fırat'ı görmezden geldi. Çünkü Fırat'ı katledenler adeta savunuculuğunu üstlendikleri PKK'lı teröristlerdi. Okmeydanı'ndaki olaylarda hayatını kaybeden Berkin için dünyayı ayağa kaldıran Mehmet Ali Alabora, Levent Üzümcü, Halit Ergenç, gibi sanatçılar sus pus oldu.

Terör her yerde can alır

Türkiye'de kaos ortamından beslenen zihniyet bir çocuğun ölümünde yaptığı ayrımla açığa çıktı. Terör örgütü DHKP-C'nin Okmeydanı'nda yarattığı savaş ortamında hayatını kaybeden Berkin'in kanından doymayanlar, 7 Haziran seçimleri sonrası terör örgütü PKK'nın savunuculuğunu üstlendiler. Diyarbakır'ın Silvan İlçesi'nde baraj inşaatını hedef alan teröristler 12 yaşındaki Fırat Simpil'i öldürdü. Küçük Fırat'ta tıpkı Berkin gibi ekmek almaya gidiyordu.

Akşam

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Fırat‘ı neden görmediniz?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz