Erdoğan: 3 yaşındaki yavrumuzun hesabını insanlık verecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan B20 konferansında yaptığı konuşmada, "Terörle mücadele konusunda Batı başta olmak üzere tüm dünyayı hassas olmaya, işbirliği yapmaya davet ediyorum" dedi. Erdoğan ayrıca Bodrum'da sahile vuran Suriye'li çocuk için, "Sahile vuran 3 yaşındaki çocuğun hesabını insanlık verecek." dedi.

Giriş Tarihi: 3.9.2015 14:53
Erdoğan: 3 yaşındaki yavrumuzun hesabını insanlık verecek

İşte Erdoğan'ın konuşmasının satırbaşları:

Terörle mücadele konusunda batı başta olmak üzere tüm dünyayı hassas olmaya davet ediyorum.
B20 platformu bilhassa tüm dünyayı netkileyen önemli bir rol oynuyor. Her ekonomik gelişmenin ilgili ülke ile birlikte birlikte hareket edilmesi çok büyük önem taşıyor.

Biz 2008 krizini sınırlı bir kayıpla atlattık. G20 olarak aynı zamanda küresel barış ve istikrara da katkı yapmasını sağlamalıyız. Bundan dolayı B20 aldığı karralar ve sergilediği duruşla etkisini gösteriyor.

B20 bu yıl faliye ve üye sayısını artırarak başarılı bir performans ortaya koydu. B20 Türkiyeye öncülük eden TOBB başkanına teşekkür ediyoruz.

Kasım ayında Antalya'da düznelenecek zirve öncesinde önem arz eden konuşların hayata geçirilmesi için çaba sarf edeceğimizi de hatırlatıyoruz. Kobilerle ilgili gelişmelerin de çok yakında takip edileceğini de vurgulamak isityoruz.,

Kadınların ve gençlerin ekonomiye katılımını çok önemli görüyoruz.

Yatırım noktasında Türkiye'nin kapısı açıktır. Her türlü desteği vermeye de hazırız.

Mazlumu değil, zalimi kollayan küresel güvenlik sisteminin sürdürülebilirliği kalmamıştır.

3 YAŞINDAKİ YAVRUNUN HESABINI TÜM İNSANLIK VERMEYECEK Mİ

"Dünyanın en kadim medeniyetlerine beşiklik eden Akdeniz'i mülteciler için bir mezara dönüştüren Avrupa ülkeleri, hayatını kaybeden her mültecinin vebaline ortaktır" diyen Erdoğan, "Akdeniz'de batan bir botta, mültecileri taşıyan bir botta ölen 3 yaşındaki bir yavru bizim sahillerimize vuruyor. Bizim sahillerimizdeki bu 3 yaşındaki yavrunun hesabını tüm insanlık vermeyecek mi?" ifadelerini kullandı.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan: 3 yaşındaki yavrumuzun hesabını insanlık verecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz