'den ihraç edildi

'den ihraç edildi. MHP Merkez Disiplin Kurulu Tuğrul Türkeş'in partiden kesin ihracına karar verdi. Bu ihraç kararıyla HDP mecliste üçüncü parti oldu.

Giriş Tarihi: 5.9.2015 12:17 Güncelleme Tarihi: 5.9.2015 13:39
Tuğrul Türkeş MHP'den ihraç edildi

Merkez Disiplin Kurulu, Ankara Milletvekili 'in partiden ihracına karar verdi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun bakanlık teklifini kabul eden Türkeş, MHP tarafından 26 Ağustos'ta tedbirli olarak kesin ihraç talebiyle Merkez Disiplin Kurulu'na sevk edilmişti.

Parti yetkilileri, tebligatın yapılmasının ardından geçen 1 haftalık yasal süre içinde Türkeş'in savunmasını yazılı ya da sözlü olarak yapmadığını belirtti. Bunun üzerine bugün toplanan MHP Merkez Disiplin Kurulu'nun Türkeş'in kesin ihracına karar verdiği kaydedildi.

Başbakan Yardımcısı Türkeş, dün düzenlediği basın toplantısında "Ben MHP mensubuyum ve seçim hükümetinde de olsa partimi iktidar yaptım. Kimse beni bundan dolayı partimden atamaz. İlla ki atılmam gerekiyorsa buna ülkücü camia karar vermelidir" ifadelerini kullanmıştı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ise Tuğrul Türkeş'in "Ben partimi iktidar yaptım" sözlerini uygun bulmadığını, Türkeş'e yakıştıramadığını söylemişti.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Tuğrul Türkeş MHP'den ihraç edildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz