CHP'den 'ye geçmiş olsun ziyareti

CHP'den Gürsel Tekin, Levent Gök ve Şenal Saruhan binasına saldırı nedeniyle Figen Yüksekdağ'a geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

Giriş Tarihi: 10.9.2015 10:55 Güncelleme Tarihi: 10.9.2015 11:49
CHP'den HDP'ye geçmiş olsun ziyareti

Tekin, CHP Grup Başkanvekili Levent Gök ve CHP Ankara Milletvekili Şenal Saruhan ve Gürsel Tekin, Genel Merkezi'ne yönelik saldırı nedeniyle Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ'ı ziyaret etti.

SALDIRININ YAPILDIĞI BİNAYI İNCELEDİ

Saldırının yapıldığı binayı inceleyip, HDP Ankara Milletvekili Sırrı Süreyya Önder'den bilgi alan Tekin, ziyaret sonrası gazetecilere yaptığı açıklamada, ülke genelinde herkesi kaygılandıran bir gece yaşandığını ifade etti.

"DEHŞETE KAPILDIK"
HDP'ye yapılan saldırıyı yerinde incelediklerini ve dehşete kapıldıklarını dile getiren Tekin, Ankara'nın göbeğinde parlamentoda grubu bulunan bir partiye böyle bir muamele yapılmasını çok kaygı verici bir sorun olarak değerlendirdiklerini vurguladı.

SAĞDUYU ÇAĞRISI
Tekin, "Bundan sonra benzer olayların yaşanmaması için başta Cumhuriyet Halk Partisi olarak bizler olmak üzere, bütün siyasi partilerin daha sağduyulu davranması lazım" dedi.

Başbakan ve hükümet yöneticilerinin bu olaylar karşısında detaylı bir araştırma yapması gerektiğini belirten Tekin, olayın gerekçelerinin, nasıl olduğunun araştırılması gerektiğini bildirdi.

Sadece Ankara'daki değil, ülke genelindeki olayların çok iyi irdelenmesini isteyen Gürsel Tekin, bu ve buna benzer olayların bir daha yaşanmaması temennisinde bulundu.

"KARDEŞLİĞİMİZİN BOZULMAMASI İÇİN.."


HDP yöneticilerine geçmiş olsun dileğinde bulunan Tekin, "Kardeşliğimizin, toplumsal barışımızın bozulmaması için hepimizin sağduyulu davranması gerektiğine inanıyorum" diye konuştu.

Tekin, kendilerine, HDP yöneticilerine ve sivil toplum örgütlerine çok önemli görevler düştüğünü kaydetti.

Ensonhaber.com

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP'den HDP'ye geçmiş olsun ziyareti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz