, maden şehitliğini ziyaret etti

Başbakan ’nun eşi , Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşen Gürcan ile birlikte Soma’daki maden şehitliğini ziyaret etti.

Giriş Tarihi: 19.9.2015 15:03
Sare Davutoğlu, maden şehitliğini ziyaret etti

İHA
Geçtiğimiz yıl 301 işçinin hayatını kaybettiği Soma maden faciası sonrası 39 işçinin defnedildiği ilçe mezarlığı içerisindeki maden şehitliğini ziyaret eden Başbakan 'nun eşi , vefat eden işçilerin mezarı başında dua etti. Davutoğlu'na Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşen Gürcan da eşlik etti.

Davutoğlu, ilçe mezarlığı önünde; Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, Soma Kaymakamı Ahmet Altıntaş, Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene, Aile ve Sosyal Politikalar Manisa İl Müdürü Murat Konan, Manisa İl Acil Afet Durum Müdürü Bekir Şen ve Soma protokolü tarafından karşılandı. Basına kapatılan ziyarette Davutoğlu, mezar başında hayatını kaybeden işçilere dua ederken, Kuran-i Kerim tilaveti okutuldu.

Sare Davutoğlu ve Bakan Gürcan, mezarlara karanfil bırakırken, maden şehitlerinin çocuklarıyla da yakından ilgilendi. Davutoğlu'nun, şehit asker ve polis mezarlarını da ziyaret ettiği kaydedildi. Davutoğlu'nun Soma Elektrik Üretim A.Ş'nin sosyal tesislerinde maden şehitlerinin yakınlarıyla birlikte yemek yiyeceği öğrenildi.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Sare Davutoğlu, maden şehitliğini ziyaret etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz