Gülen Fatura'yı Ekrem'e kesti! İşte ayrıntılar...

Düzenlenen operasyonlarla büyük darbe alan FETÖ, elemanlarına apar topar çağrıda bulundu. Örgütün artık meteliğe muhtaç kaldığı anlaşılan çağrıda, himmetlerin artırılması istendi. Gülen bu yaşanan darbelerinden ardından faturayı 'ya kesti.

Giriş Tarihi: 6.10.2015 10:24 Güncelleme Tarihi: 6.10.2015 11:30
Gülen Fatura'yı Ekrem'e kesti! İşte ayrıntılar...

Para kaynakları birer birer yurt dışına kaçan Fetullahçı Terör Örgütü'nün kasasında metelik kalmadı. Örgüt üyelerine, Paralel gazeteleri üçer beşer satın alıp dağıtma emri veren FETÖ'nün elebaşı Gülen, himmetlerin de 10'a katlanmasını istedi.

PARA TOPLAMAYA ÇIKIN!

Pensilvanya'daki malikânesinden örgüt üyelerine mesaj gönderen FETÖ lideri , "İşi gücü bırakın, Zaman ve Bugün gazetelerine abone kazandırın, bugüne kadar bir yaptıysanız bundan sonra on yapın, himmetleri katlayın" çağrısı yaptı. Operasyonlar sonucu motivasyonunu kaybeden örgüt üyelerini gaza getirmek için Paralel gazete satmayı "manevi cihad" olarak ilan eden Gülen, "Gerekirse kahvehane, pastane demeyin gezin. Her tarafa dağıtın, abone çalışması yapın" talimatı verdi.

ÜYELERE AT MUAMELESİ

Fetullahçı Terör Örgütü'nün lideri Fetullah Gülen, 'himmet' adı altında milyonlarca liranın toplandığı mütevelli toplantılarının güvenlik güçlerinin düzenlediği operasyonlarla basılması nedeniyle para toplayamayan örgüt üyelerine de seslendi. Paralel abilerin 'Arap Atı gibi olmasını' isteyen Fetullah Gülen, "Küheylan gibi koşarak, himmetlerimizi katlayarak sürdürmeliyiz, vites yükseltmeliyiz" mesajı gönderdi.

DOĞAN'A DOKUNMAYIN

Fetullahçı Terör Örgütü'nün gazeteleri Zaman ve Bugün'ün tirajının 2 kat arttırılması emri veren Gülen, ilginç bir çağrıda da bulundu. Tiraj arttırırken diğer gazetelerin etkilenmemesini isteyen Gülen, "İşte 'Falandan kopun bize gelin' demeyin' diyerek otogarlara, sitelere, apartman girişlerine gazete bırakan Doğan Grubu ve Paralel Yapı'ya yakın diğer gazeteleri kolladı. Örgütün tetikçiliği yapan Taraf Gazetesi'nin de bu kapsama alındığı, hatta büyük mali sıkıntı içinde bulunan gazetenin "İlk para gönderilecekler" listesinde olduğunun sinyali verildi.

PANİK HAVASI HAKİM

Paralelin küçük abisi , gazetesi Zaman'ın en büyük destekçilerinden biri olan Akın İpek 7 milyar dolarla yurt dışına kaçması karşısında çılgına dönmüştü. Küçük para kaynağı olarak görülen örgüt üyelerinin belirli aralıklarla ödedikleri 'himmet' miktarına büyük oranda zam yapılması, İpek'in aktardığı rakamın boşluğunu doldurmaya yetmedi. Eklenen yeni himmetleri ödeyemeyen üyeler isyan etti.

ZAMLAR ÇÖKÜŞÜ SADECE GECİKTİRMEYE YETİYOR

Geçtiğimiz hafta köşesinden örgüt üyelerine seslenen küçük abi Ekrem Dumanlı, gazetesi Zaman için 'destek' çağrısında bulunmuştu. Satış fiyatının 1 TL'ye çıktığını ilan eden Dumanlı, "Buna mecbur kaldık" diyerek çöküşü itiraf etmişti. Mali krizi aşmak için üyelere yüklenen ek rakamlar, örgüt içinde de huzursuzluğa sebep oldu. Konuyla ilgili Dumanlı'nın yaptığı çağrı ve telkinler yeterli gelmeyince, Pensilvan'ya devreye girdi. Alelacele video yayınlayan elebaşı Gülen, örgüt üyelerini harekete geçirmek için hararetli bir konuşma yaparak açık çağrıda bulundu. Öte yandan çağrısı karşılık bulmayan Dumanlı'nın Türkiye'deki üyeler için etkisiz olduğunun anlaşılması üzerinde, Gülen ile problem yaşadığı, kısa vadede görev değişikliğine gidilmesinin düşünüldüğü, örgüt içinde kulaktan kulağa yayıldı.FATURAYI EKREM'E KESTİ

FETÖ'nün lideri Fetullah Gülen Zaman Gazetesi'nde ki çöküşün faturasını Paralel Yapı'nın küçük abisi Ekrem Dumanlı'ya kesti. Gülen'in talimatıyla görevinden ayrılmak zorunda kalan Dumanlı, istifayı basın özgürlüğüyle örtbas etmeye çalıştı. (Güneş)

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Gülen Fatura'yı Ekrem'e kesti! İşte ayrıntılar...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz