Fetullah’ın Hürriyet planı deşifre oldu

Gölge olarak bilinen Stratfor’un yazışmalarında, kendini gazetenin imamı olarak tanıtan kişi, Hürriyet’in Koza Grubu’na devredilmeye çalışıldığını anlatıyor.

Giriş Tarihi: 19.10.2015 09:41
Fetullah’ın Hürriyet planı deşifre oldu

Son dönemde teröre destek ve paralel yapıyla iş birliği iddiaları ile gündeme gelen Aydın Doğan'ın gazetesi Hürriyet ile ilgili çarpıcı bir detay ortaya çıktı. 'e yakınlığı dolayısıyla 'Gölge CIA' olarak bilinen Stratfor'daki yazışmada Hürriyet gazetesinde Gülen cemaati mensubu bir köşe yazarının bulunduğu bilgisi yer aldı.
PARALEL İTİRAFI
İsmi verilmeyen bu yazarın kendisine, Hürriyet'in Gülen cemaatinin bütçesini kontrol eden Koza Grubu'na devredilmeye çalışıldığını, böylece Türk medyasının yüzde 70 ila 80'i arasında bir payın doğrudan Gülen'e geçeceğini de itiraf ettiğini yazışmasında vurguluyor.
HALEN YAPILANMADA
Stratfor'un Türkiye sorumlusu Emre Doğru, 2010 yılındaki yazışmada Doğan medya grubuna bağlı Hürriyet gazetesinden bir kişiyle tanışarak toplantı yaptıklarını bu kişinin gazetede köşe yazarlığı yaptığını ifade ediyor. Doğru, bu kişinin kendisine Gülen yapılanmasına ilişkin çok detaylı bilgiler verdiğini ifade ediyor. Hürriyet yazarının Gülen cemaati içinde olduğunu söylerken Emre Doğru bu kişinin halen Gülen yapılanması içinde olabileceği notunu da düşüyor.
Paralel yargıyla işbirliği
Hürriyet yazarı cemaatin hücresel yapılanma şeklinde çalıştığını, kendisinin de bu yapılanma içinde 5 ayrı cemaat üyesinden sorumlu olduğunu dile getirirken emniyet içinde çok güçlü olduklarını ve Gülenci yargı üyelerini göreve atamak için yargı sistemiyle birlikte çalıştıklarını itiraf ediyor.
Hoşgörüsü yalan
Geçmişte cemaatin tüm dayanağını 'hoşgörü ve tolerans' üzerine kurduğunu ancak Ergenekon davasıyla birlikte kendilerini desteklemeyen hiç kimseye artık merhamet göstermediklerini dile getiren Hürriyet yazarı, cemaatin artık saldırgan davrandığını açıkça söylüyor.

(Akşam)

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Fetullah’ın Hürriyet planı deşifre oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz