Hatıralardan kaçmak için evimi değiştirdim

Tarabya'da bir villaya taşınan Feryal Gülman: Hatıralar, gözümün önünde hep aynı görüntülerin olması beni yıprattı. Ben de böyle bir değişiklik yapmaya karar verdim

Giriş Tarihi: 27.11.2015 10:09 Güncelleme Tarihi: 27.11.2015 10:34
Hatıralardan kaçmak için evimi değiştirdim

İşadamı Kemal Gülman'la boşanma aşamasında olan Feryal Gülman, Bebek'te 22 yıldır yaşadığı evinden ayrılıp Tarabya'da bir villaya taşındı. Gülman, yeni evininin kapılarını Şamdan Plus dergisine açtı...

Yeni eviniz hayırlı olsun. Buraya yerleşmeye nasıl karar verdiniz?
Mart ayında annemi kaybettim. Onun kaybından sonra oğlumun da yurt dışında olması ve eşimle yaşadıklarım beni ev değiştirmeye itti. Ev değiştirmem gerektiğini, yeni bir enerjiye ihtiyacım olduğunu, aynı atmosferde kalmamamın iyi olacağını düşündüm. Hatıralar ve gözümün önünde hep aynı görüntüler vardı. Bu da beni yıprattı ve böyle bir değişime karar verdim.

Yeni bir ev ile hayatınızda yeni bir sayfa açtınız diyebilir miyiz?
Yeni bir hayat demeyeyim; ben hayatını öyle kolay değiştirecek tarzda bir insan değilim. Yaşam tarzım hiçbir şekilde değişmedi, her şeyim aynı aslında. Değişikliklere de çabuk alışan biri değilim.

Bu kararı vermek zor oldu mu?
Hayatımda yeniliklerle ilgili her kararı çok zor alırım ve çabuk adapte olamam. Durum böyle olunca evi değiştirirken tabii ki zorlandım.

HEM ANNE, HEM DE BABAYIM

İsteyerek verdiğiniz bir karar ama öyle mi?
Tabii ki. Oradaki negatif enerji artık beni çok yoruyordu. Güzel anılarım da vardı tabii... En önemlisi oğlum orada doğdu ve orada büyüdü. Neticede o evi kiraya verdim, o ev yine benim evim. Ev değişikliği zor olsa da böyle bir değişime hazırdım ve ben olmasını arzuladım.

Oğlunuz nasıl karşıladı bu süreci?
Oğlum zaten Amerika'da okuyor. Yaz ayında tatilde buradaydı. Kış tatili için yine gelecek ve bir ay kalacak. Oğlum artık büyüdü, 19 yaşına geldi. Ben kendimden önce ona bir düzen kurmaya çalıştım. Benim için en önemlisi, onun rahat ve mutlu olması.

Oğlunuz babası ile görüşmüyor değil mi?
Aslında bu konuda çok fazla yorum yapmak istemiyorum. Oğluma; hem baba, hem anne sevgisi ve ilgisi göstermeye çalışıyorum.

Zor olmuyor mu?
Tabii ki. Boşanan anne-babalar keşke çocuklarından da boşanmasa... Bu gerçekten çok acıklı bir durum. Bir baba hayat boyu babadır ve bunu hiçbir zaman unutmamalıdır. Aynı şey anne için de geçerli. Boşanma konusunda çocuklar bir tercih yapmasa da, tercih yapmaya zorlanmaları gerçekten çok acıklı. Ben bunun örneğini etrafımda hiç görmedim. Örneğini görmediğim bir şeyi kendim yaşadım. Bu çok acı bir şey ama ben, bana bunu yaşatan insana acıyorum en çok...

Babası en son sizin oğlunuzu çok şımarttığınızı, maddi olarak her istediğini yaptığınızı söylüyordu. Ne düşünüyorsunuz bu konuda?
İki sene öncesine kadar beraber yaşıyorduk, eğer şımartıldıysa beraber şımartmışızdır.

DUYGUSAL ANLAMDA RENCİDE OLUYORUM

Yaşadıklarınız yüzünden rencide edildiğinizi hissediyor musunuz?
Duygusal anlamda hissediyorum ama hakikaten bazı şeylerin üstünden atlamayı da öğrendim. Çok da fazla içime atarsam daha çok kırılıyorum, inciniyorum. Bazen hop diye atlamak daha iyi oluyor. Ben de doğrularımı biliyorum, yanlış bir şey yapmadığımı da biliyorum. İnsan doğru yolda olduğuna inandığı müddetçe, kendisine güveni varsa bir iç huzuru oluyor. Bende de Allah'a şükür iç huzur var, vicdan var. İç huzurum olduğu için o bana rahatlık veriyor.

Güçlü hissediyor musunuz kendinizi?
Güçlüyüm, evet. Allah veriyor tabii o gücü. Güçlüyüm çok şükür.

Hayal kırıklıklarınız var mı?

Hayal kırıklıklarım var tabii ki, zaten o yüzden bu sürece girdim.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Hatıralardan kaçmak için evimi değiştirdim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz