Cemil Bayık barıştan yanaymış!

Alman Bild am Sonntag gazetesi, terör örgütü ’nın Kandil’deki sözde lideri Cemil Bayık ile yaptığı bir röportajı yayımladı. Skandal açıklamara imza atan Bayık, Almanya'dan özür dileyerek PKK'yı cicileştirmeye çalıştı.

Giriş Tarihi: 29.11.2015 16:40
Cemil Bayık barıştan yanaymış!

İşte röportajdan öne çıkan bazı başlıklar:

"BEN VE ÖRGÜT TELEFONU KULLANMIYORUZ"

Cemil Bayık, Alman muhabirinin bir sorusu üzerine şu ifadeleri kullandı: "Ben grubum ile dağlarda yaşıyorum. Biz köyden köye hareket ediyoruz. Bir sığınakta nadiren bir geceden fazla kalıyoruz. Bazen geceleri yola çıkıp yer değiştiriyoruz. Bazen yürüyerek, bazen de otomobille hareket ediyoruz. Hatta birbirimizle iletişimimizde de çok dikkatliyiz. Çok nadiren cep telefonu kullanıyoruz.

ALMANYA'DAN ÖZÜR DİLEDİ!

Dergi muhabirinin terör örgütünün Almanya'da kendilerini yakan eylemcilerle hatırlatması üzerine Bayık, kanlı cinayetler için günah çıkardı. İşte Bayık'ın sözleri: " olarak, kedimizin de hatalar yaptığını gördük. Bunlar arasında, özellikle 90'lı yıllarda, Almanya'da işlenen bazı eylemler de bulunuyor. Bunun için, ben Almanlardan burada bir kez daha özür dilerim. Ben bu hataların tekrarlanmaması konusunda mümkün olan her şeyi yapacağımızı size garanti ederim.

"DURUM YILLARDIR OLMADIĞI KADAR KÖTÜ"

Bayık mevcut durumu ise şöyle özetledi: "Durum yıllardır olmadığı kadar kötü. Türk hükümeti "Tüm Kürt savaşçılar teslim olana veya öldürülene kadar bu savaş sürecek diyor. Bu yüzden ben de "Evet, biz Kürtler Türkiye ile yeniden bir iç savaş yürütüyoruz"

BARIŞTAN YANAYMIŞ!

Asker ve polislerimizi şehit eden terör örgütünün sözde lideri 'Bizim temel hedefimiz, sorunun diplomatik ve barışçıl çözümünden yana' ifadelerini kullandı.

"BATI BİZE SİLAH YARDIMINDA BULUNSUN"

"Biz bağışlarla aldığımız kendi silahlarımızla savaşıyoruz. Şayet Batı bize silah verecek olursa, daha iyi savaşırız."

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Cemil Bayık barıştan yanaymış!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz