Polis: Üzerime silah fırlattı, dikkatim dağıldı

Diyarbakır barosu Başkanı Tahir Elçi'nin öldürüldüğü olayda görüntülere takılan polis memuru konuştu. Önünden geçen teröristlere ateş eden polis memuru, “Hareket halinde olduğu için ve üzerime silahı fırlatınca dikkatim dağıldı, vuramadım” dedi.

Giriş Tarihi: 30.11.2015 10:43 Güncelleme Tarihi: 30.11.2015 11:19
Polis: Üzerime silah fırlattı, dikkatim dağıldı

Diyarbakır'da 2 polisin şehit edilmesinin ardından teröristler, Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi'nin basın açıklaması yaptığı sokağa girmişti. Görüntülere de koşarken takılmışlardı.

Kaçan teröristlerden birinin YDG-H'li Mahsun Gürkan olduğu iddia ediliyordu. Birinin, ise ateş eden polisin üzerine silahını fırlattığı kameralara takılmıştı.

Habertürk'ün haberine göre Elçi'nin ölümünden kısa süre önce polis memurları Ahmet Çiftaslan ile Cengiz Erdur'u şehit eden ve Elçi'nin basın açıklamasında bulunduğu sokağa kaçan teröristlerle çatışan 4 polisin de ifadeleri alındı.

NE OLDUĞUNU ANLAYAMADIM

Güvenlik Şube'de görev yapan ve kimliği gizli tutulan bir polis, "Silah sesi geldikten sonra ne olduğunu anlayamadım. Önce kaçan kişiyi fark etmedim. İkinci saldırganı fark ettim. Hareket halinde olduğu için ve üzerime silahı fırlatınca dikkatim dağıldı, vuramadım" dedi.

VURUP VURMADIĞIM KONUSUNDA EMİN DEĞİLİM...

Diğer polis memuruysa, "Ateş ettim ancak vurup vurmadığım konusunda emin değilim. Mermilerim bitince, yere düşen arkadaşımın silahını aldım" diye konuştu.

Görüntülerde deşifre olan polis memurlarının başka illere tayinlerinin çıkarılacağı öğrenildi.

Habertürk

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Polis: Üzerime silah fırlattı, dikkatim dağıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz