Sivillere bak

'li milletvekillerinin "sivil siyasetçiler katledildi" diyerek TBMM'de posterlerini açtığı 3 kadın PKK'lının, çok sayıda 'terör' sabıkası var

Giriş Tarihi: 8.1.2016 11:17
Sivillere bak

Şırnak'ın Silopi ilçesinde önceki gece güvenlik güçleriyle çıkan çatışmada 1'i erkek 3'ü kadın 4 kişinin ölümüyle ilgili yürütülen soruşturmanın ayrıntıları netleşti. 3 kadının, bir evde gizlenen ve Cudi Dağı'ndan ilçe merkezine gelen silahlı erkek teröristi başka eve götürmek üzere kılavuzluk yaptıkları, dışarı çıktıkları sırada güvenlik güçlerinin durumu fark ettiği belirlendi. Bunun üzerine erkek teröristin güvenlik güçlerine ateş açtığı, çıkan çatışmada teröristle birlikte Seve Demir, Fatma Uyar ve Pakize Nayır'ın da öldürüldükleri kaydedildi. Şırnak Valiliği'nden yapılan açıklamada ise, "Güvenlik kuvvetlerine karşı silahlı çatışmaya girenlerden 3'ü, 1 adet kaleşnikof marka uzun namlulu silaha ait şarjörle ölü olarak ele geçirilmiştir" denildi.

AÇILMIŞ DÖRT DAVA VAR
TBMM grubunda milletvekilleri Meral Danış Beştaş ve Pervin Buldan tarafından posterleri açılan ve "sivil siyasetçi" diye gösterilen bu 3 kadının sicilleri ise oldukça kabarık çıktı. HDP'lilerin "sivil siyasetçiler katledildi" diyerek, üzerlerinden kamuoyu oluşturulmaya çalıştığı kadınların "terör örgütü üyesi ve yöneticisi olmak" suçlarından haklarında açılmış 4 ayrı dava bulunduğu belirlendi.

HEPSİ TERÖR ÖRGÜTÜ ÜYESİ
Terörist Seve Demir: 'dan 5 yıl tutuklu kaldı. Örgütün "Amed Yürütmesi'ne bağlı üst düzey yöneticisi. Teröristin, 2007, 2008 ve 2009'a ait soruşturma ve suç dosyaları var.
Fatma Uyar: PKK gençlik yapılanması üyesi. Bu nedenle 9 yıl hapis cezası aldı.
Pakize Nayır: Terör örgütünün "Botan Yürütmesi"ne bağlı. Kuzey Irak'a geçerken yakalandı ve 5 yıl tutuklu yargılandı.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Sivillere bak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz