Cumhurbaşkanı Erdoğan: Cumhurbaşkanı'na küfür edecek kadar alçaklar

Ahilik Haftası kutlama etkinlikleri için Kırşehir'de bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, vatandaşlara hitap etti. CHP grup toplantısında kendisine yönelik hakaretlere değinen Erdoğan, "Bunlar Cumhurbaşkanı'na küfredecek kadar alçaldılar. Bunlarda ahlak diye haysiyet diye bir şey yok.. Bunlar haysiyet celladıdır, kan emicidir" dedi.

Giriş Tarihi: 27.5.2016 15:20 Güncelleme Tarihi: 27.5.2016 15:58
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Cumhurbaşkanı'na küfür edecek kadar alçaklar

Ahilik Haftası kutlama etkinlikleri için Kırşehir'de bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, vatandaşlara hitap etti..

Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları...

Ahilik geleneğini yaşatan ve yaşatılması için çaba gösteren herkese teşekkür ediyorum. Bu ülke 1000 yıldır şehitlerinin gazilerinin yüzü suyu hürmetine ayakta duruyor. Bu topraklar uğrunda ölmeyi göze alanlar olduğu için vatanımız olmayı sürdürüyor. Bu topraklar ne ihanetler gördü. Hamdolsun kararlı duruşumuz sayesinde hepsinin üstesinden geldik. Görüyorsunuz sene 2016 ve biz dimdik ayaktayız. Dünyadaki tüm mazumlara yardımlarımızla ayaktayız. Hep birlikte Türkiye olacağız... Türkiye sadece mevcut sınırlarından ibaret bir ülke değildir. Kendini bu medeniyete ait hisseden herkesin ülkesidir. Kırşehir'İn de diğer tüm şehirlerimiz gibi gelişmesi için çalışacağız. Bunun için gençler büyük düşüneceğiz. Bize küçük düşünmek yakışmaz. Büyük projeler büyük düşünenlerdir. Marmaray'ı yapacağımız zaman bizimle dalga geçiyorlar. Biz geçecek dedik. Çünkü bizim dedemiz karadan gemileri yürüttü bizde denizin altından metroları yürüterek dünyaya mesajımızı verdik.

Bunlar Cumhurbaşkanı'na küfredecek kadar alçaldılar. Bunlarda ahlak diye haysiyet diye bir şey yok.. Bunlar haysiyet celladıdır, kan emicidir. Ve kalkıp o parlamentonun şanına uymayacak şekilde iktidar partisinin mensuplarına küfredecek kadar alçalanlara diyecek söz bulamıyorum.

"BUNLARDA AHLAK DİYE BİR ŞEY YOK"

Bunlar Cumhurbaşkanı'na küfredecek kadar alçaldılar. Bunlarda ahlak diye haysiyet diye bir şey yok.. Bunlar haysiyet celladıdır, kan emicidir. Ve kalkıp o parlamentonun şanına uymayacak şekilde iktidar partisinin mensuplarına küfredecek kadar alçalanlara diyecek söz bulamıyorum. Milletim bunlara cevap verecek. Bunlar parlamento içinde siyasi terör estiriyorlar. Buyrun dokunulmazlıklarla ilgili teklifte ne oldu. 1. 2. turda kaçamak yapptılar. Baktılar olmuyor geldiler. Fezlekelerin dokunulmazlığıının kaldırılmasıdır... Neden korkuyorsunuz. Suçu olan gocunur. 168 milletvekili var. Değerli kardeşlerim biz dürüstlüğün savunucusuyuz. 168 milletvekili içinde arabaların arkasında silah taşıyan, teröre yardım eden, banka soyguncusu görevi kötüye kullananlar var. Bana göre parlamento yargı eri değildir. Onun için bu kararı aldılar ve bunları yargı yargıalr dedi. Zaten er veya geç yargılanacaklardı. Milletim bunlara maaş ödemeye tahammül edemiyoruz dedi. Biz bu adımları atmazsak millet hesabını sorar..

"BİZ LAF ÜRETMEDİK İŞ ÜRETTİK"

Gençler milli gelirimizi 780 milyar dolara çıkardık. Kişi başı geliri 10 bin dolara çıkardık. Faiz enflasyon işsizlik bunları tek haneli rakamlara indirdik. Biz laf üretmedik iş ürettik. Yeni hükümetle birlikte daha iyi işler çıkacak. Türkiye'nin yaşadığı dönüşüm çok önemlidir. 2053'ü 2071'i biz göremeyeceğiz... Onun için biz şimdi temelleri atıyoruz. Gençler Türkiye'yi sizin yükseltmenizi bekliyorum... Sizleri ben elinde satırlarla bıçaklarla molotof kokteyli olan gençler olarak görmüyorum. Önünüz kapalıydı.. İmam Hatip'lerin önü kapalıydı... Hamdolsun artık önlerinde engel yok..

Dün MGK'da Fetullahçı terör örgütü olarak tavsiye kararını alıp, hükümete gönderdik. (Legal görünüm altındaki illegal terör örgütü) dedik, Fetullahçı Terör Örgütü olarak tavsiye kararını aldık ve hükümete gönderdik. Şimdi hükümetten de Bakanlar Kurulu kararını bekliyoruz ve bunların terör örgütü olarak tescilini de gerçekleştireceğiz.

PARALEL YAPI İLE MÜCADELE

Bu millete çok çektirdiler... Bir kısmı kaçıp gidiyor.. Avrupa'da Türkiye'yi yalan yanlış bilgilerle şikayet edecek kadar gayrimilliler.. Dün MGK'da Fetullahçı terör örgütü olarak tavsiye kararını alıp, hükümete gönderdik. (Legal görünüm altındaki illegal terör örgütü) dedik, Fetullahçı Terör Örgütü olarak tavsiye kararını aldık ve hükümete gönderdik. Şimdi hükümetten de Bakanlar Kurulu kararını bekliyoruz ve bunların terör örgütü olarak tescilini de gerçekleştireceğiz.

MÜLTECİ SORUNU

Avrupa mülltecilerden neden kaçıyor. Çünkü bunlarda merhamet diye bir şey yok. Merhamet medeniyetinin mensupları biziz. Millet olarak devletimize bayrağımza vatanımıza dört elle sarılacağız. bütün terör örgütünün eylemleri bölgedeki gelişmeler hepsi birbiri ile alakalıdır. Bizler kaderin üstünde bir kader olduğuna inanan insanlarız. Uzatılan çelmeler Allahın izniyle boşa çıkıyor. Üzerimizdeki bütün hesaplar boşa çıkıyor. Her şey kontrol altında. Güvenlik güçlerimiz onları saklandıkları deliklerde buldu. Şimdi gelip kendileri geliyor bizi aldattılar diyorlar. Ölmektense teslim olmayı tercih eden bu kişiler örgüt içindeki diğer teröristlere de örnek olacaktır. Kardeşlerim artık şehirlerden umudunu kesen terör örgütü yeniden kırsala yönlendi. Şehirlerden sonra kırsalıda temizleyeceğiz.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Cumhurbaşkanı'na küfür edecek kadar alçaklar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz