Sözcü’nün manşetine ÖNDER’den sert tepki!

Normalleşen Türkiye’nin ilkleri vesayetçi darbe zihniyetinde olanları rahatsız etmeye devam ediyor. Daha önceki kabinede Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı olan Fikri Işık’ın yeni kabinede Milli Savunma Bakanı olmasından sözcü gazetesi rahatsız oldu.

Giriş Tarihi: 28.5.2016 14:00
Sözcü’nün manşetine ÖNDER’den sert tepki!

Bakan Işık'ın Orta öğrenimini İmam-Hatip lisesinde tamamlamasına atıf yapılan haber "Askerin başına imam hatipli bakan" başlığıyla yayınlandı. Haberde, bunun cumhuriyet tarihinde bir ilk olduğu da vurgulandı. Gazetenin haberinde, "Şimdi YAŞ'a katılacak, askerlerin terfisinde söz sahibi olacak" ifadelerine yer verildi.

Önder İmam-Hatip Lisesi Mezun ve Mensupları Derneği Genel Başkanı Halit Bekiroğlu Sözcü'nün kabineyi sözde eleştirmek için yaptığı bu haber ile ilgili, "Ülkemizin sosyolojisine ve tarihine bakarak vatanın her evladının devletin her kademesinde görev alması gerektiğini ve bunun subjektif yorumlardan uzak bir bakış açısı ile değerlendirilmesi gerektiğini savunuyoruz" dedi.

"Bu ülkenin eğitim sistemi içerisinde var olan tüm okullar, bu vatana ve millete hizmet etmek isteyen mezunlar yetiştirme hedefi taşır" diyen Bekiroğlu, "bütünlük çerçevesinde bakıldığında ayrımcılık yaparak kimini kimine karşı ötekileştiren bakış açısını doğru bulmuyoruz"

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Sözcü’nün manşetine ÖNDER’den sert tepki!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz