Emekliye 3 maaş avans

Maaşın 3 katına kadar avans ödemesini emekliler dört gözle bekliyor.

Giriş Tarihi: 27.6.2016 12:12 Güncelleme Tarihi: 27.6.2016 12:40
Emekliye 3 maaş avans
Çalışma ve Maliye Bakanlığı'nın üzerinde maliyet hesabı yaptığı belirtilen düzenlemenin, çok kısa sürede Meclis'e getirilmesi planlanıyor.

AYDAN AYA MAAŞTAN KESİLECEK

Emeklilere faizsiz kredi için çalışmalar devam ederken, 'avans' verilmesi de masada. İsteyen emeklilere maaşlarına karşılık belli miktarda avans verilmesi ve faizsiz olarak aydan aya maaşından kesilmesi planlanıyor.

BAKANLIKLAR DEĞERLENDİRİYOR

Maliye Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) emeklilere verilecek avansın, sisteme getireceği maliyeti değerlendiriyor.

TBMM'DEN GEÇMESİ BEKLENİYOR

Yapılan çalışmanın önümüzdeki günlerde netleşmesi planlanıyor. Kısa sürede taslak haline getirilmesi amaçlanan düzenlemenin, Meclis'ten geçmesi bekleniyor.

SGK'DAN AVANS

Çalışmaya göre; isteyen emeklilere SGK'dan avans verilecek. Emekliler, yazılı başvuru yaparak maaşın 3 katına kadar avans isteyebilecek.

FAİZSİZ 36 AY İMKANI

Örneğin; maaşı 2 bin lira olan bir emekli, 6 bin lira alabilecek. Bu para daha sonra emeklinin maaşından 12, 24 ya da 36 taksitle kesilecek. Avanstan faiz alınmayacak.

BÜYÜK YÜKTEN KURTULACAK

Emekliler, özellikle yaz ve bayram dönemlerinde yaşadıkları nakit sıkıntısını avans sistemiyle atlatacak. Bankadan çektiği kredide faiz ve masraf ödemek zorunda kalan emekli, bu yüklerden kurtulacak.

10 KAT KREDİ MASADA

Seçimlerden önce emekliler için maaşının 10 katı kredi konusu da gündeme gelmişti. Hala masada olan bu sisteme göre ise kamu bankaları emeklilere maaşlarının 10 katı kadar faizsiz kredi verecek.

MASRAF ALINMAYACAK

Emekli maaşını o bankaya taşıyacak ve taksitler her ay ücretinden kesilecek. Bu kredilerden faiz alınmadığı gibi masraf adı altında herhangi bir para da talep edilmeyecek. Her iki sistemi de sevinçle karşılayan emekliler bir an önce sonuç alınmasını istedi.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Emekliye 3 maaş avans
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz