Beştepe’de demokrasi buluşması

Darbeci hainlere karşı halkın desteğiyle dimdik ayakta duran Cumhurbaşkanı Erdoğan, demokrasi nöbetinde meydan meydan dolaşan sanatçıları gece yarısı Külliye’de ağırladı

Giriş Tarihi: 30.7.2016 15:05
Beştepe’de demokrasi buluşması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Camisi önünde vatandaşlarla bir araya gelen sanatçıları program dışı sürpriz bir davetle Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde kabul etti. Kabulde, İçişleri Bakanı Efkan Ala, Avrupa Birliği (AB) Bakanı Ömer Çelik, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak da hazır bulundu. Ayrıca sanatçıların yanı sıra o gece külliyede sadece SABAH'la GÜNAYDIN muhabirleri vardı. Demokrasi nöbetlerinde sanat camiasının organizasyonunu gerçekleştiren Polat Yağcı ile birlikte Cengiz Kurtoğlu, Mustafa Ceceli, Alişan, Doğuş, Kutsi, Nihat Doğan, Linet, Berdan Mardini, Davut Güloğlu, İntizar, Serkan Kaya, Ümit Sayın, Ahmet Selçuk İlkan, Ece Erken, Saruhan Hünel, Uğur Arslan, Sinan Akçıl, Vatan Şaşmaz, Sefa Doğanay, Güvenç Kurtar, Tanju Çolak, İsmail Özkan gibi birçok sanatçı ve sporcu Beştepe Millet Camisi önünde halk ile buluştu. Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, sanatçılar sahnedeyken halka "Şu an Cumhurbaşkanımız, Külliye'den bizleri izliyor" dediği an binlerce kişi 'Recep Tayyip Erdoğan' tezahüratları yaptı. Sahnede konuşma yapan sanatçılardan Kutsi, 15 Temmuz darbe girişimi için "Allah bize tekrar yaşatmasın" dileğinde bulunurken, Cengiz Kurtoğlu, "Allah Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ı başımızdan eksik etmesin", Alişan, "O kahpeler sizi, milleti hesaplayamadı. Cumhurbaşkanımız Erdoğan'dan Allah razı olsun", Doğuş, "Şerefsizler ülkeyi alacaklarmış. Siz kimsiniz şerefsizler bu ülkeye darbe yapacaksınız", Berdan Mardini, "Seninleyiz Başkomutan Recep Tayyip Erdoğan" dedi.

'HER ŞEY DAHA GÜZEL OLACAK'
Türkiye'nin darbeden sonra yoğun gündemine, YAŞ toplantısının yorgunluğuna rağmen Cumhurbaşkanı Erdoğan, gece yarısı sanatçıları Külliye'de konuk etmek istedi. Külliye'deki sürpriz davete sanatçılarla birlikte SABAH'la GÜNAYDIN muhabirleri de katıldı. Erdoğan, tüm sanatçıları makam kapısında tek tek tokalaşarak, hal hatır sorarak karşıladı. Erdoğan hayli yoğun ve yorgun olmasına rağmen çalışma odasında ev ortamındaymış gibi samimi bir dille sanatçılarla sohbet etti. Erdoğan, ilk günden beri sanatçıların demokrasi nöbetine verdikleri destekten dolayı teşekkür etti. Erdoğan, sanatçılara her şeyin daha güçlü ve güzel olacağını belirterek, birlik, beraberliğimize vurguda bulundu. Yaklaşık bir saat süren görüşmenin sonunda grubun en büyüğü Cengiz Kurtoğlu, "Sayın Cumhurbaşkanım bu saatte bizi buraya kabul ettiniz. Biz müsaadenizi isteyelim, siz de biraz istirahat edebilin" dedi.

ÖZLEM AVCI:
Yorgunluğa rağmen gülebilmek...

Sanatçılarla Ankara, Demokrasi nöbetindeyken bir anda kendimiCumhurbaşkanımızın çalışma makamı Külliye'de buldum. Hayatımın en heyecanlı gecesiydi. Türkiye'ye hatta dünyaya yakışırCumhurbaşkanlık Külliyesi'ne girerken, o haşmetli yapı bir hayli etkileyiciydi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin yoğun gündemine, yorgunluğuna rağmen sanatçıları ve Külliye'deki tek gazeteciler olarak arkadaşım Ömer Karahan ve beni hal hatır sorarak kapıda karşıladı. Hitap gücü, liderlik vasıfları özelliklekişilerin gözlerinin içine bakarak tane tane konuşması Erdoğan'ın gerçekten bir dünya lideri olduğunu kanıtlar gibiydi. İkram edilen taze meyve suları ile adeta baba ocağı sıcaklığında sohbetimizedevam ederken, sosyal medya hakkında bazı sıkıntıları dile getiren Erdoğan, tüm yorgunluğuna rağmen gülümsemeyi ve sakinliği koruyan yapısıyla bizlere çok şey anlattı. Herkesi dinlemesi de nekadar adaletli olduğunun göstergesiydi. Cumhurbaşkanımız bizi nasıl nezaketli karşıladıysa o nezaketiyle de uğurladı. Hepimizle hatıra fotoğraf çektiren Recep Tayyip Erdoğan aramızdaki esprilere de katıldı, bu sayede Cumhurbaşkanımızın esprili yönünü de o gece keşfetmiş oldum.

ÖMER KARAHAN:
Bu büyük sevginin nedenini daha iyi anladım

Saatler gece yarısını gösteriyor... Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeyim ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan çalışma odasının kapısında beni karşılıyor. Tokalaşıp kendimi tanıtıyorum. Sonrasında 'Allah'ım bir daha yaşatmasın, fırsat vermesin' diyerek hissiyatımı belirtiyorum. Samimiyeti gözlerine yansırken elimi bir kat daha sıkı tutuyor. Kolay değil, bir dünya lideri olan Recep Tayyip Erdoğan ile hiç ummadığım anda bir aradayım ve birebir konuşma imkanını bana kendisi sunuyor. Üstelik ne çok ünlü bir sanatçı ne de herkesin tanıdığı bir futbolcuyum. Sadece kendi halinde bir Ömer Karahan'ım... Sadece ülkemizde değil başka ülkelerdeki milyonlarca insanın da sevgisini kazanan Cumhurbaşkanım Recep Tayyip Erdoğan'ın bu kadar sevilmesini, tek bir sözü ile milyonların hareket etmesinin sebebini sorgulamak artık benim için çok zor değil...Alçakgönüllülüğü, duruşu, samimiyeti, vizyonu, aurası, hitabeti vekarşısındakine sadece insan olarak değer veriyor olması Recep Tayyip Erdoğan'ı diğer liderlerden çok ama çok üstün kılıyor.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Beştepe’de demokrasi buluşması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz