Eşofmanlı darbeci erlerin sırrı ortaya çıktı

Atatürk Havalimanı’nda FETÖ'cü darbecilerin kışlalardan getirdiği tankların içinden çıkan eşofmanlı erlerin sırrı ortaya çıktı. Eşofman üzerine hücum yeleği giyen erler, “Giyinmemize bile izin vermediler. Zırhlı araçlara bindirip oraya götürdüler” dedi.

Giriş Tarihi: 30.7.2016 11:23
Eşofmanlı darbeci erlerin sırrı ortaya çıktı

İstanbul Esenler'de Topkule Kışlası olarak bilinen 66. Mekanize Piyade Tugayı'nda vatani görevini yapan Er M.G., darbe girişiminde bulunulan 15 Temmuz gününü anlattı. Mahkemeye çıkarılan ve tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan M.G., üzerlerini giynmelerine izin vermeden havalimanına götürüldüklerini söyledi.

"KIYAFET GİYMEMİZE BİLE İZİN VERMEDİLER"

Er M.G.'nin ifadesi şöyle: "15 Temmuz sabahı rutin olmayacak bir şekilde bizi atışa götürdüler. Talimde sadece 2 mermi atmamızı istediler. Bu, normal bir durum değildi. Daha sonra kışlada 1 adet G3 piyade tüfeğinin kaybolduğunu söylediler ve alarma geçtik. Kışlaya tüm giriş ve çıkışlar yasaklandı. Akşama kadar kayıp tüfeği aradık. Akşam 20.00'de tüfeğin bulunduğunu söyleyerek normale dönmemizi istediler. Ancak yarım saat sonra 'Tatbikat var' diyerek içtimaya çağırdılar. Kıyafet giymemize izin vermediler. Bazılarımız eşofmanla kaldık. 'Zırhlı araçlara binin, tatbikata gidiyoruz' dediler. Silah almak isteyince komutanımız üsteğmen 'Gerek yok, zırhlı araç içerisinde silah var' dedi. Araçların içi silah ve cephane doluydu. Hücum yeleklerini eşofmanlarımızın üzerine giyerek göreve çıktık. AtatürkHavalimanı'na gittik. Durumu anlayınca yeniden birliğimize döndük. Birlikten içeri girecekken gözaltına alındık.(Haberturk)

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Eşofmanlı darbeci erlerin sırrı ortaya çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz