Soysuzluğa devam ediyorlar

“Biz onları biliyoruz ama onlar bizim bildiğimizi bilmiyor. Bunlar, yönünü millete değil FETÖ’ye dönmüş. Millete sırtını dönerek, biat şekline gitmişler. Tarih bunları da yazıyor”

Giriş Tarihi: 30.7.2016 10:32
Soysuzluğa devam ediyorlar

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Hamza Yerlikaya, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin ardından milli sporcularıntarihteki en önemli olimpiyat oyunlarına katılacağını söyledi. Hamza Yerlikaya, "Bu, belki de tarihimizdeki en değerli olimpiyat. Dünyanın hiçbir ülkesinde darbeye darbe yapan bir millet yoktur. İşte o milletin evlatları orada mücadele edecek" dedi.

ŞEHİTLERİMİZE ARMAĞAN OLSUN
Yerlikaya şunları söyledi: "Hedef, her zaman altın olmalı. Olimpiyatlarda madalya almış bir sporcu olarak 'katılmak da önemli' mantığı bana cazip gelmiyor, ben neticeye bakıyorum. Altınmadalya mücadelesi verecek sporcularımız da tarihe adını yazdırma bilincinde olmalı. 15 Temmuz'da bir tarih yazdık, inşallah sporcularımız da Rio'da tarih yazmak için mücadele edecek. Rio'da alınacak madalyalar, 15 Temmuz'da meydanlara çıkıp vatan için mermiye, tanka göğüs germiş şehitlerimize armağan olsun."

TARİH BUNLARIN ADINI YAZACAK
Hamza Yerlikaya, FETÖ'ye destek veren eski milli sporcularla ilgili de açıklamalarda bulundu. Hakan Şükür ve Enes Kanter'in ihanete devam ettiğini ifade eden Yerlikaya, "Soysuzluğa, ihanete devamediyorlar. Biz bunları milli zannediyorduk, bunlar gayri milliymiş"dedi. Onlarla aynı görüşte birçok kişinin bulunduğunu vurgulayan Yerlikaya, "Biz onları biliyoruz ama onlar bizim bildiğimizi bilmiyor.Bunlar, yönünü millete değil FETÖ'ye dönmüş. Millete sırtını dönerek, biat şekline gitmişler. Tarih bunları da yazıyor. 78 milyona sırtını dönüp, bir tane terör örgütü liderine kucak açmayı, toplumun tüm kesimlerince lanetler okunurken sevgiyle yaklaşmayı, bilim adamlarının incelemeye alması lazım" ifadelerini kullandı.


MİNİK NÖBETÇİLER: Külliyenin minik nöbetçileri ile Hamza Yerlikaya hatıra fotoğraf çektirdi.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Soysuzluğa devam ediyorlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz