’nün ekran yüzü Aydüz firari

15 Temmuz darbe girişimi sırasında Akıncı Üssü’nde yakalanıp kısa sürede serbest bırakılan ‘Hava Kuvvetleri İmamı’ ’ün hocası ve televizyonlarında dini sohbetler yapan Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. de darbe girişimi sonrası kayıplara karıştı. Polis her yerde Davut Aydüz’ü arıyor.

Giriş Tarihi: 4.8.2016 11:01 Güncelleme Tarihi: 4.8.2016 11:40
FETÖ’nün ekran yüzü Aydüz firari
15 Temmuz darbe girişimi sırasında Akıncı Üssü'nde olan ve yakalandıktan kısa süre sonra kamikaze hakimler tarafından serbest bırakılıp kaçan Sakarya Üniversitesi (SÜ)İlahiyat Fakültesi öğretim üyesi Yrd. Doç.Dr. 'ün aynı fakülteden hocası Prof. Dr. de firari.

SOHBET VERİYORDU

soruşturmasının önemli isimlerinden olan ve örgütün televizyonlarında dini sohbetler yapan SÜ Tefsir Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Davut Aydüz polis ekiplerinin yaptığı tüm aramalara rağmen bulunamadı. Başka bir kimlikle yurt dışına kaçma ihtimali de değerlendirilen Prof. Dr. Aydüz'ün gidebileceği tüm adresler araştırılıyor. Aydüz'ün FETÖ'nün önde gelen 4 ilahiyat hocasından biri olduğu belirlendi. 93-95 ARASI GİRMİŞLER

Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, bu yapının 1993-1995 yıllarında İlahiyat Fakültesi'nde örgütlendiğini, kendi döneminde yapının fakültedeki yönetim görevlerinden uzaklaştırıldığını ifade etti.

10 KİŞİ YAKALANDI

FETÖ/ soruşturması kapsamında Sakarya Üniversitesi'nden 8'i İlahiyat Fakültesi'nde olmak üzere 10 akademisyen ve 1 memur açığa alındı. 9 kişi adliyeye sevk edilirken, bazıları serbest kaldı, bazıları da adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı. Soruşturma kapsamında 2 kişi ise aranıyor.
BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
FETÖ’nün ekran yüzü Aydüz firari
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz