Adalet Bakanı Bekir Bozdağ konuşuyor - CANLI

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Anadolu Ajansı Editör Masası toplantısında, editör ve muhabirlerin gündeme ilişkin sorularını yanıtlıyor.

Giriş Tarihi: 9.8.2016 10:21 Güncelleme Tarihi: 9.8.2016 10:27
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ konuşuyor - CANLI

FETÖ ELABAŞININ İADE TALEBİ

Dışarıdaki güçlerin talimatıyla hareket eden maşalar ya da içimizdeki hainler asla Türkiye'de kader tayini yapamazlar, gelecek tayini yapamazlar.

15 Temmuz-7 Ağustos mesajı, Türkiye'de artık darbelerin yapılamayacağı, teşebbüs edene milletin izin vermeyeceğidir. Bu maşaları kullananlara da, bu hain maşalara da bir cevap veriyor.

Ayrıca Türkiye'nin dostlarını sevindiren bir fotoğraftır. Ama Türkiye'nin düşmanları perişan oldular. Dışarıda zayıf Türkiye olsun diye her imkanı seferber edenler çok pişman oldular.

Fetullah Gülen'in iadesi için 4 dosyayı ABD'ye gönderdik. Gülen'in geçici yakalanması ve tutuklanmasını talep ettik. ABD'liler bize tutuklamanın neden acil olduğunu sordular. Biz bunu da ABD'ye gönderdik.

Daha sonra şahsıma hitaben bir mektup geldi. ABD'li uzmanların Türkiye'de inceleme yapabileceği, bizim de ABD'de görüşme yapabileceğimize dair bir mektup vardı.

Biz de cevap gönderdik. 'Önemsiyoruz, önce sizden bir heyet gelsin, daha sonra Türkiye'den bir heyet ABD'ye gitsin ve değerlendirmeler yapılsın' dedik. Henüz olumlu ya da olumsuz bir cevap gelmedi.

Bu darbenin Gülen'in emir komutası altında ona bağlı askerler içerisindeki FETÖ'cüler tarafından yapıldığını tüm dünya biliyor.

Bu kadar açık ve net olan bir konuda onların da net olması gerekir. Düşünün Obama'ya bir suikast girişimi olsa, Pentagon bombalanmış olsa, genelkurmay başkanı rehin alınmış olsa, halkın üzerine tank sürülmüş olsa, keskin nişancılarla insanlara ateş edimiş olsa bu eylemi gerçekleştiren teröristlerin lideri başterörist burada olsa... Türkiye bir düşünelim elimizde ne gibi deliller var bakalım dese ABD yönetimi ve halkı bundan memnun olur mu?

ABD'nin empati yapmalarını öneriyoruz. Şu ana kadar hazırladığımız delilerde teröristbaşının bu işin arkasında değil içinde olduğunu gösteriyor. İade etmezse bu siyasi bir karardır. İade etmezse Türkiye'yi teröriste feda eder.

Eğitimle uğraşıyorum diyor ya bu istihbari bilgileri matematiği anlatmak için mi kullanıyor. Bu istihbart bilgileri, devletin teknolojik gelişmesi ne işlerine yarıyor. Kozmik bilgiler ne işlerine yarar?

Bu örgüt Türkiye açısından değil başka ülkeler açısından da kullanışlı bir maşa olmaktan çıkmıştır. Bunlara yatırım yapmak akıllıca bir bir iş değil.

ABD teröristbaşını amasız fakatsız iade etmek zorundadır. İade olmazsa ilişkiler olumsuz etkilenir. FETÖ'nün başkalarının itibarını sıfırlamaya çalışırken kendi itibarını sıfırladı. Bundan sonraki süreçte ABD konuyu yeniden ele alır ve Türkiye'nin dostluğunu önemser.

Türkiye demokrasi destanı yazmasına rağmen ne ABD'den ne başka bir ülkeden takdir almamıştır. Tabii ki onların takdirine ihtiyacımız yok.

TÜRKİYE'DEKİ 1 NUMARA KİM?

Türkiye'deki 1 numara kim henüz kesinleşmedi. Fethullah Gülen, istihbaratımıza göre, nasıl ifade vermeleri için talimat yayınlamış. Gülen'in ortaya koyduğu bu sapık anlayışlar onları, aileleri perişan etti.

Bu darbe girişimi içerisinde olanlara sesleniyorum. Bakın bu adam yüzünden kaç ocağa ateş düştü. Pekçok insan katil oldu. Pekçok insan suçla tanışmış oldu. Eğer bu sapık yapıya dur demezlerse başka başka suçları işleyebilirler.

Bu sapık anlayış ocakları söndürdü. Anlayışa bakın kimi öldürürseniz öldürün o cennete gidecek. Siz ölseniz siz de şehitsiniz. DAEŞ'te PKK'da aynı şekilde militanlarını eğitiyor. PKK, DAEŞ, FETÖ'nün zihniyeti aynı.

AYRINTILAR GELİYOR...

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ konuşuyor - CANLI
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz