"in inmesi ile Türkiye'nin önünde yepyeni bir ufuk belirdi"

İstanbul Ticaret Odası Başkanı İbrahim Çağlar, lerinde başlayan indiriminin çok önemli olduğunu, indirimin ticari kredilere de bir an önce yansımasını beklediklerini söyledi.

Giriş Tarihi: 10.8.2016 14:27 Güncelleme Tarihi: 10.8.2016 14:28
Faizin inmesi ile Türkiye'nin önünde yepyeni bir ufuk belirdi

Çağlar, "'nın bankalara yönelik indirimleri, zorunlu karşılıkları azaltma ve reeskont limitini artırma tedbirleri, hükümetimizin reform kararları ve kurdaki son düşüşle birleşince faizler yüzde 1'in altına inerken, büyüme seferberliği için Türkiye'nin önünde yepyeni bir ufuk belirdi" dedi.

Kamu bankalarının konut kredileriyle başlattığı indirimleri özel bankaların da takip edeceğine inandıklarını belirten İbrahim Çağlar, şunları söyledi:

"Merkez Bankası faizleri beş kez arka arkaya indirdiğinde 'Bankaların artık mazereti kalmadı' şeklindeki çıkışımız bazı kesimlerin tepkisini çekmişti. Biz o tarihte de doğruyu savunduk. Çünkü yüksek faizle yatırım olmaz. Yatırım olmadan da istihdam, huzur olmaz."

" faizlerindeki düşüş ilk adım olsun" diyen Başkan Çağlar, "Bankalar maliyet düşüşünü ve ettikleri yüksek kârları ticaret kesimiyle daha fazla paylaşmak zorunda. Ticari kredi faizleri de bir an evvel aşağı inmeli" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
"Faizin inmesi ile Türkiye'nin önünde yepyeni bir ufuk belirdi"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz