suna onay çıktı

Ulaştırma Bakanlığı, İzmir'de 7.2 kilometrelik F. Altay- hattı projesi için onay verdi.

Giriş Tarihi: 29.8.2016 09:58 Güncelleme Tarihi: 29.8.2016 10:51
Narlıdere metrosuna onay çıktı

İzmir sunun 26 kilometreye uzatılarak 'ye kadar ulaşması için İzmir Büyükşehir Belediyesi'nce çalışmalara start verildi.

Güzergah üzerindeki günlük yaşamı ve sosyal hayatı etkilememesi için derin tünelle geçilecek metro hattının 30 Haziran 2016 tarihinde projesini tamamlayan Büyükşehir Belediyesi, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü'nden beklediği onayı da geçtiğimiz günlerde aldı.

YIL SONUNDA İHALE HEDEFİ

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 7.2 kilometre uzunluğunda, 7 istasyondan oluşacak F.Altay - Narlıdere hattının yatırım programına alınması için önümüzdeki günlerde Kalkınma Bakanlığı'na müracaat edecek. Bu süreçte, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası'ndan kredi alımı ile ilgili gerekli prosedürler de tamamlanacak. Başvuruların olumlu sonuçlanması halinde, hattın yapımı için 2016 yılı sonunda ihaleye çıkılması planlanıyor.

7 istasyondan oluşan F.Altay -Narlıdere hattında Balçova, Çağdaş, Dokuz Eylül Üniversitesi Hastane, Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF), Narlıdere, Siteler ve son olarak Kaymakamlık istasyonları yer alıyor.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Narlıdere metrosuna onay çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz