Rusya ya bahane mi arıyor?

Rus yetkililerin gıdaya koyduğu yu ‘ihlaller devam ediyor’ gerekçesiyle kaldırmamasına çılar tepki gösterdi: “25 yıldır ihracat yapıyoruz. İhlal yok, bahane arıyorlar”

Giriş Tarihi: 19.9.2016 10:44 Güncelleme Tarihi: 19.9.2016 10:58
Rusya ambargoya bahane mi arıyor?

Rusya Federal Veteriner ve Bitki Sağlığı Gözetim Servisi(Rosselhoznadzor) Başkan Yardımcısı Vasiliy Lavrovski'nin"Temsilcilerimiz Rus piyasasına ürün gönderecek işletmeleri ve depoları denetlemek üzere Türkiye'ye gitti. Bazı ihlaller var. Bunlar ortadan kaldırılmadan Türk ürünlerinin Rus piyasasınagönderilmesinden konuşmak mümkün değil" ifadelerine Türk çılar tepki gösterdi.

'BUNLAR OYALAMA TAKTİĞİ '
İstanbul Yaş Meyve İhracatçıları Birliği Başkanı Latif Ünal, "Bu tarz bir ihlal olduğunu düşünmüyorum. Rusya Türkiye ile masayaotururken yeni taleplerde bulunmak için böyle açıklamalar yapıyor"dedi. Türk yaş sebze meyve üretici ve ihracatçılarının dünyanın pek çok ülkesine ürün gönderdiğini ve kalitesiyle ilk sıralarda yer aldığını dile getiren Ünal, "1 yıl önce kalitemizi yere göğe sığdıramıyorlardı. Şimdi mi kötü olduk" diye konuştu. Antalya Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği Başkanı Ali Kavak ise, "Rusya'ya 25 yıldır ihracat yapıyoruz. Bunu oyalama taktiği olarak görüyorum" dedi.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Rusya ambargoya bahane mi arıyor?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz