’nin oyunu tutmadı dan memnun

Bakanlar Kurulu atamalarını değerlendirdi: ’nin oyunu tutmadı, kayyumdan memnun. da Suriye sınırında geçiş kolaylığı için de adım atılması kararlaştırıldı

Giriş Tarihi: 21.9.2016 09:50 Güncelleme Tarihi: 21.9.2016 10:45
HDP’nin oyunu tutmadı halk kayyumdan memnun

Başbakan Binali Yıldırım başkanlığında toplanan Bakanlar Kurulu'nun en önemligündem maddesi atanan belediyeler oldu. 28 belediyeye kayyum atanmasından sonraki sürecin masaya yatırıldığı da " kayyumlardan memnun. PKK ve 'nin halkı sokağa dökme oyunu tutmadı" değerlendirmesi yapıldı. Hükümet de, halkın memnuniyeti için tam bir hizmet seferberliği başlatıcak. Kayyum atanan şehirler tertemiz olacak, alt yapı sorunları çözülecek, gecekondular rehabilite edilecek. Kayyum atanmasının arkasından bölge halkının tepkileri değerlendirildi şu tespit yapıldı:

HDP PROVOKASYONA HAZIRLANIYOR

Halkın belediyelerin kayyuma devredilmesinden dolayı bir şikâyeti yok.

HDP'nin halkın sokaklara çıkarak kayyumlara tepki göstermesi yönündeki çağrıları sonuçsuz kaldı.
Bölgede sürdürülen terörle mücadeleye çok büyük destek var. Çünkü vatandaş sıkıntısının ve mağduriyetinin asıl sorumlusunun terör örgütü PKK olduğuna artık kanaat getiriyor.
Çözüm sürecinin nimetlerini gördü, bunu bozan tarafın PKK olduğuna ilişkin kanaat oluştu.
Diğer taraftan PKK ve HDP'nin Kobani'de olduğu yanlış bir algı yaratmasının önüne geçilmesi için Kürt kökenli vatandaşların sınırın öte yanındaki yakınlarıyla irtibat kurması sağlanacak. Bu kapsamda sınır geçişlerinin kolaylaştırılması gibi adımlar atılması planlanıyor.

ŞİMDİ HEDEF MEMNUNİYET
Toplantıda, "Şimdi bizim yapmamız gereken kayyum atamalarını memnuniyete çevirmek" denildi ve atılacak adımlar belirlendi. Bu kapsamda öncelikli olarak kayyum atanan belediyeler belediyecilik hizmetlerini düzenli şekilde yerine getirecek. Böylece halka "Devletin yanlarında olduğu ve bölge halkının hayatını kolaylaştırmak istediği güçlü şekilde" hissettirilecek.
BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
HDP’nin oyunu tutmadı halk kayyumdan memnun
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz