'den skandal hamle! 'FETÖ okulları bizim'

FETÖ'nün elebaşı Gülen'e kucak açan 'nin terör örgütüne Gambiya'da da destek olduğu ortaya çıktı. FETÖ okullarını kapatma kararı alan Gambiya hükümetine, ABD "O okullar bizim" diyerek nota verdi.

Giriş Tarihi: 22.9.2016 12:19 Güncelleme Tarihi: 22.9.2016 12:48
ABD'den skandal hamle! 'FETÖ okulları bizim'

Örgüt lideri Fetullah'a kucak açıp, Pensilvanya'da barınmasına izin veren , FETÖ ile mücadele eden Gambiya'da da örgüte kol kanat germiş. Fetullah'ın okullarını kapatan Gambiya hükümetine, "O okullar bizim" diyerek sert bir nota vermiş.

DARBE GİRİŞİMİ İLİŞKİLERİ BOZDU

Gambiya hükümeti, 2014'te Türkiye'dekine benzer bir darbe girişimiyle karşı karşıya kaldı. Püskürtülen darbenin sorumlusu olarak ABD'yi gösteren hükümet, ABD vatandaşı olan 2 Gambiyalıyı darbeci ilan etti. Bununla yetinmeyip ABD ile hareket eden yapılanmalara izin vermemeye başladı.

ABD AÇIK AÇIK "OKULLAR BİZİM" DEDİ

Türkiye'nin uyarılarıyla FETÖ'ye karşı da önlemler alan Gambiya, ülkedeki Fetullahçıları sınır dışı edip, okullarını kapattı. Ancak bu olaya kadar sessizliğini koruyan ABD, FETÖ ile olan ilişkisini deşifre etme pahasına skandal bir adım attı. Gambiya'ya çok sert bir nota verip "O okullar bizim, kapatamazsınız" dedi.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
ABD'den skandal hamle! 'FETÖ okulları bizim'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz