Fenerbahçe ve Galatasaray’a 5 milyon Euro'luk ders

Üç büyüklerin son haftada sahaya çıktıkları 11’lerin toplam maliyetleri çarpıcı bir gerçeği de ortaya çıkardı. Beşiktaş sahaya çıkan 11’i için 5.2 milyon Euro öderken, F.Bahçe 52.4, G.Saray ise 45.5 milyon Euro ödedi. .

Giriş Tarihi: 23.9.2016 11:36
Fenerbahçe ve Galatasaray’a 5 milyon Euro'luk ders

UEFA kriterleri nedeniyle transfer döneminde sıkıntılı günler yaşayan takımlarımızın doğru bütçe ve plan yapıp yapmadığı hep tartışılır. Ancak 3 Büyüklerin son haftada sahaya çıktıkları ilk 11'lerin toplam maliyetleri çarpıcı bir gerçeği ortaya çıkardı.

FENER 10 KATINI HARCADI
Geçen sezonu şampiyon tamamlayan Gomez ve Sosa gibi çok önemli oyuncularını kaybeden Beşiktaş'ın son maçta sahaya çıktığı 11 için ödediği toplam bonservis bedeli herkesi şaşırttı. 11'deki oyuncular için sadece ve sadece 5.2 milyon Euro bonservis ücreti ödeyen Beşiktaş en ekonomik şekilde kadrosunu kurmayı başarmış gözüküyor. UEFA kriterlerinden ilk darbeye yiyen kulüp olan Beşiktaş'ın ayağını yorganına göre uzattığı dikkatlerden kaçmazken doğru kadro mühendisliğiyle başarılı olduğu da dikkatlerden kaçmıyor. Oysa ligde kabus dolu günler geçiren Fenerbahçe'nin ilk 11'deki oyuncuları için ödediği bonservis bedeli 52.4 milyon Euro. Yani Beşiktaş'ın 10 katı. Galatasaray'ın ilk 11'deki oyuncuları için ödediği bonservis ücreti de 45.5 milyon Euro. Bu sezon Caner, Gökhan gibi önemli oyuncuları bonservis ücreti ödemeden kadrosuna katan Beşiktaş'ın ezeli rakiplerine adeta "ders verdiği" gözlendi...

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Fenerbahçe ve Galatasaray’a 5 milyon Euro'luk ders
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz