İşte 'nün 'i 'merkez' seçmesinin sebebi!

İzmir'in sinde /PDY'ye düzenlenen larda ele geçirilen belgelerden, terör örgütünün, finansal potansiyeli nedeniyle merkez seçtiği ilçede yıllık 20 milyon liraya yakın gelir sağladığı belirlendi.

Giriş Tarihi: 26.9.2016 10:03 Güncelleme Tarihi: 26.9.2016 10:13
İşte FETÖ'nün Ödemiş'i 'merkez' seçmesinin sebebi!

Cumhuriyet Savcılığının Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (/PDY) yönelik yürüttüğü soruşturma çerçevesinde, de düzenlenen 5 ayrı "Gölbaşı" unda terör örgütünün sözde üst düzey sorumluları yakalandı.

Operasyonlarda gözaltına alınan 213 zanlıdan 59'u tutuklandı, 26 kişi ise firari olarak aranıyor. Tutuklananlar arasında, terör örgütünün sözde "Ödemiş imamı" olduğu iddia edilen Ali Aslan ile bürokrasideki atamalardan sorumlu olduğu öne sürülen İlhan Arslan da bulunuyor.

Ödemiş merkezli 4 ilde, "Gölbaşı-5" adıyla bir süre önce gerçekleştirilen operasyonda gözaltına alınan 28 şüphelinin emniyetteki işlemleri sürüyor. Öte yandan, operasyonda bir Kürtçe İncil de ele geçirildi.

TERÖR ÖRGÜTÜNE YILDA 20 MİLYON LİRA GELİR

İlçedeki operasyonlarda elde edilen belge ve bilgilerden, zmir'in güneyindeki Küçük Menderes Havzası'ndaki finansal potansiyeli fark eden terör örgütünün, Ödemiş'i bu bölgenin sözde "merkezi" haline getirdiği ve buna yönelik faaliyetler yürüttüğü tespit edildi.

Bölgeye, tarım ve sanayi potansiyelinin yüksek olması, yoğun nakit akışı bulunması nedeniyle özel önem veren terör örgütünün, ilçedeki "himmet" toplantılarını da ayrıcalıklı hale getirdiği bildirildi. Zengin çiftçi ve iş adamlarının davet edildiği bu toplantılara, terör örgütünün sözde "üst düzey" isimlerinin de katıldığı belirlendi. Bu sayede bölge genelinde toplanan 20 milyon liralık yıllık gelirin terör örgütüne aktarıldığı iddia edildi.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
İşte FETÖ'nün Ödemiş'i 'merkez' seçmesinin sebebi!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz