yöneticisi kaçarken yakalandı

gazetesinin eski gece sorumlusu ve Ankara temsilcisi İbrahim Karayeğen, ABD’ye kaçmak üzereyken Atatürk Havalimanı’nda yakalandı

Giriş Tarihi: 26.9.2016 11:34 Güncelleme Tarihi: 26.9.2016 11:37
Zaman yöneticisi kaçarken yakalandı

a devredildikten bir süre sonra kapatılan gazetesinin eski Ankara temsilcisi ve gece sorumlusu İbrahim Karayeğen, 'ye kaçmak isterken İstanbul Atatürk Havalimanı'nda yakalandı.

Karayeğen, bir süre önce aktarmalı Boston uçuşu yapmak üzere Atatürk Havalimanı'na geldi. Burada pasaport kontrolü sırasında gözaltına alınan Karayeğen, İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne götürüldü.

 

ÜZERİNDEN 1 DOLAR ÇIKTI
İfadesinde, Zaman'dan ayrıldıktan sonra Yeni Hayat gazetesine geçtiğini kaydeden İbrahim Karayeğen, 15 Temmuz darbe girişiminden 2 gün sonra Frankfurt üzerinden ABD'ye uçmak üzere bilet aldığını Atatürk Havalimanı'nda pasaport kontrolünde gözaltına alındığını belirtti. Karayeğen'in üzerinden FETÖ'nün simgesi haline gelen 1 ABD doları çıktı.

Emniyetteki işlemleri sırasında FETÖ ile irtibatı noktasında tespitte bulunulan ve sosyal medyada örgüt lehine attığı mesajlar ele geçirilen Karayeğen, tutuklanarak cezaevine gönderildi. kararında, eski yayın yönetmeni Ekrem Dumanlı'nın da aralarında bulunduğu FETÖ yayın organı Zaman'ın çok sayıda yöneticisinin yurtdışına kaçtığı hatılatıldı.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Zaman yöneticisi kaçarken yakalandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz