'i Mehdi kendini yardımcı yazan hakimin hükmüne 'İPTAL'

'nün elebaşı Fetullah 'i, mahkeme kararıyla 'mehdi' ilan eden, Hz. İsa'nın Gülen'in arkasında namaz kılacağını kararında belirten İstanbul 18. Asliye Ceza Mahkemesi Hakimi 'ün verdiği karar, Yargıtay'ın da görüşü alındıktan sonra 'yok' hükmünde sayıldı.

Giriş Tarihi: 3.10.2016 11:52
Gülen'i Mehdi kendini yardımcı yazan hakimin hükmüne 'İPTAL'

'nün elebaşı Fetullah 'i, mahkeme kararıyla 'mehdi' ilan eden, Hz. İsa'nın Gülen'in arkasında namaz kılacağını kararında belirten İstanbul 18. Asliye Ceza Mahkemesi Hakimi 'ün verdiği karar, Yargıtay'ın da görüşü alındıktan sonra 'yok' hükmünde sayıldı. Böylece, Gülen'in mahkeme kararıyla 'mehdiliği' de kaldırılmış oldu.

Kararı veren hakim İlhan Karagöz, darbe girişiminden sonra tutuklanan hakimler arasında yer aldı.

DURUŞMA TARİHİ DEĞİŞTİRİP KENDİ KENDİNE KARAR VERDİ

"Balyoz Davası"nın bazı avukatları, bu davanın başlangıcındaki bilirkişilerin görevlerini kötüye kullandığı iddiasıyla haklarında suç duyurusunda bulunmuş, bunların cezalandırılmasını istemişti. Darbe girişiminden 11 gün önce 18. Asliye Ceza Hakimi İlhan Karagöz, şikayetçilerin avukatlarının haberi olmadan duruşma gününü öne aldı, konuyla ilgisi olmamasına rağmen şu kararı verdi:

KARARA BAK!

"Asa'yı Musa, Fethullah Gülen Hoca ile birlikte ortaya çıkacak ve daha sonraki süreçte de Hz. İsa Aleyhisselam dünyaya gelecek ve Mehdinin arkasında namaza duracak. Ben de herhalde bu kararımla Ceh-Cah (Mehdinin ikinci ardamı) oluyorum."

Kararın ortaya çıkmasından sonra deli numarası yapan İlhan Karagöz'ün hastaneye yatıp rapor almaya çalıştığı belirtilmişti.

YARGITAY 'YOK' DEDİ

Kararı veren hakim İlhan Karagöz, darbe girişiminden sonra tutuklanan hakimler arasında yer aldı. Kararın Yargıtay tarafından mı bozulacağı ya da nasıl bir işlem yapılması gerektiği konusunda Yargıtay'dan görüş istendi. Mahkemenin yeni hakimi Hakan Özer kararı yok hükmünden saydı. Önceki duruşmada sanıkların yakalanması kararı kaldırılmıştı. Yeni kararla yakalama emrinin devam ettirilmesi, Genelkurmay Askeri Savcılığı'na gönderilen suç duyurusunun, işlem yapılmadan mahkemeye iadesi istendi. Şikayetçilerden emekli albay Erdal Akyaza'nın avukatı Hamit Baykara, duruşmanın 8 Aralık tarihine ertelendiğini söyledi.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Gülen'i Mehdi kendini yardımcı yazan hakimin hükmüne 'İPTAL'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz