İyi huylu büyümesine dikkat

İyi huylu büyümesinde tedaviye geç kalındığında, yetmezliği, taşları, tekrarlayan ve idrar yapamamaya bağlı sonda kullanma mecburiyeti gelişebiliyor.

Giriş Tarihi: 3.10.2016 13:49
İyi huylu prostat büyümesine dikkat

Türk Üroloji Derneği Başkanı Prof. Dr. Önder , 26-30 Eylül "Avrupa Üroloji Haftası" dolayısıyla AA muhabirine yaptığı açıklamada, ürolojik hastalıklariçerisinde en sık görülen sağlık sorunlarından birisinin "İyi Huylu Prostat Büyümesi-BPH" olduğuna dikkati çekti.

Prof. Dr. Yaman, hastalığın hafif, orta ya da şiddetli şekilde seyredebildiğini ifade ederek, "İyi huylu büyümesinde tedaviye geç kalındığında yetmezliği, taşları, tekrarlayan , mesanede geri dönüşü olmayan bozulma ve idrar yapamamaya bağlı sonda kullanma mecburiyeti gelişebilir." uyarısında bulundu.

Prof. Dr. Yaman, operasyonun son seçenek olduğunun altını çizerek, tan önce mutlaka ilaç tedavisinin uygulanması ve hastanın dikkatli bir şekilde izlenilmesi gerektiğinin daha doğru olduğunu, gelişmiş ilaçlar sayesinde prostatta küçülme, prostat-mesanede gevşeme sağlanabileceğini de vurguladı.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
İyi huylu prostat büyümesine dikkat
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz