ler 'de "dev bir şehir" inşa edecek

- İş Konseyi Başkanı Barman, ler, Bahreyn'de "dev bir şehir" inşa etmeye hazırlandığını söyledi. Proje kapsamında her biri en az 200 metrekare olan 20 bin konut yapılacak.

Giriş Tarihi: 6.10.2016 16:32
Türk müteahhitler Bahreyn'de dev bir şehir inşa edecek

ÜST DÜZEY YÖNETİCİLERLE TOPLANTI

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu () - İş Konseyi Başkanı Muhammet Uğurcan Barman, DEİK'in başlattığı "Yatırım ve Yatırımcıyı Bilgilendirme Seferi" kapsamında 15 kişilik iş heyetiyle Bahreyn'i ziyaret ettiklerini, bu ülkede 50'ye yakın üst düzey yatırımcı ve yönetici ile görüştüklerini anlattı.

20 BİN KONUT MÜJDESİ

Barman, Bahreyn İskan Bakanı Basim Bin Yakup El Hamer ile gerçekleştirdikleri görüşmede ler için bir müjde de aldıklarını duyurdu.

Bahreyn İskan Bakanı El Hamer ile yapılan görüşmede, 20 bin konut için müjde aldıklarını belirten Barman, şöyle devam etti:

"Görüşmede bir süredir olmasını beklediğimiz gelişmenin, Türk firmalarının üstlenmesini istediğimiz 20 bin konutun müjdesini aldık. DEİK Türkiye-Bahreyn İş Konseyi olarak, konutların inşası sürecinde tarafların Türk firmaları ile görüşmelerinde öncü olacağız."

"DEV BİR ŞEHİR İNŞA EDİLECEK"

Türkiye'nin konut ve inşaatta dünyaya örnek dev projeler gerçekleştirdiğini kaydeden Barman, "Bahreyn'de Türk müteahhitlerimizin inşa edeceği bu 20 bin konutun tümü en az 200 metrekarelik dairelerden oluşacak. Bu projeyi 2+1 yoğunluklu inşaat süreçlerimize oranlarsak, 40 bin konutluk bir şehrin inşaatı anlamına geliyor. Bu doğrultuda 'Türk müteahhitlerimiz Bahreyn'e dev bir şehir inşa edecek' diyebiliriz." şeklinde konuştu.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Türk müteahhitler Bahreyn'de "dev bir şehir" inşa edecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz