İlhami Işık: bölgenin yeni 'JİTEM'idir

Kürt Gazeteci-Yazar İlhami Işık bölücü terör örgütü ’nın son günlerde gerçekleştirdiği kanlı intihar saldırıları ve Ak Partili isimlere yönelik sokak ortası suikast saldırılarını Sabah.com.tr için değerlendirdi.

Giriş Tarihi: 11.10.2016 16:58 Güncelleme Tarihi: 11.10.2016 16:59
İlhami Işık: PKK bölgenin yeni 'JİTEM'idir

Sabah.com.tr / M. FATİH GEDİMAN

Emniyet ve TSK'da yapılan FETÖ temizliği ile birlikte son dönemde gerçekleştirilen başarılı operasyonlarla ağır yara alan Bölücü terör örgütü az sayıdaki militanları arasında çözülmeyi önlemek intihar ve suikast saldırıları ileTürkiye'ye saldırmaya devam ediyor. İntihar saldırıları ile mensubu olan teröristlerin moralini artırmaya, suikastlerle de Kürt halkını sindirmeye çalışan eli kanlı örgüt dün Van ve Diyarbakır'da 2 AK Parti ilçe başkanını çocuklarının gözü önünde katletti.

Peki PKK bu saldırıları hangi gerekçelerle yapıyor? Masumları katlederek hiçbir toplumsal destek, temel ve gerekçesi olmaksızın pervasızca gerçekleştirilen saldırıların arkasında yatan akıl ne?

PKK BÖLGENİN YENİ JİTEMİDİR!
PKK'nın amaç olarak gösterdiği şeylerin arkasında hiçbir toplumsal gerçeklik kalmadı. Tek amacı insan öldürmek olan, hiçbir kutsalı olmayan, "Kürt" dediği cümlesi daha bitmeden bir Kürdü öldürebilen, ilkesiz, onursuz bir örgütten ediyoruz. PKK bölgenin yeni JİTEM'idir.

KANSERE YAKALANMIŞ BİR ÖRGÜT

Adeta e yakalanmışçasına ölmeden, bitmeden önce yapabildiği kadar zulüm, verebildiği kadar zarar vermek için çabalıyor.

KÜRTLÜKLE BİR ALAKASI KALMAMIŞTIR

PKK'nın Kürtlükle, Kürt sorunuyla bir alakası kalmamıştır. Artık bölgesel ve küresel kimi güçlerin tetikçi bir örgütüdür. Siyaseten kendini bitirdi, askeri olarak da bitti. Siyasi olarak bittiği için Ak Partilileri öldürüyor.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
İlhami Işık: PKK bölgenin yeni 'JİTEM'idir
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz