Özrü kabahatinden büyük

DMC Genel Müdürü Samsun Demir: Doğru böyle bir kanun var ama uygulanmayan bir kanun bu.

Giriş Tarihi: 13.10.2016 10:45 Güncelleme Tarihi: 13.10.2016 11:15
Özrü kabahatinden büyük
Doğan Genel Müdürü Samsun Demir, GÜNAYDIN'ın günlerdir yaptığı '16 yaşındaki , kanuna aykırı şekilde içkili mekanlarda sahneye çıkıyor' haberiyle ilgili ilk kez açıklama yaptı. Demir, suçu kabul edip daha büyük bir skandala imza attı: "Doğru, ortada bir kanun var. Bu kanunu uygulamaya kalkarsan, içkili bir yere çocuklarını da alıp gidemezsin. Bu yüzden birebir uygulanmayan bir kanun bu. Niçin konmuş? Küçük yaştaki kızlar pavyonlara düşürülmesin diye."

YAMAN ÇELİŞKİ!
Doğan Müzik'in genel müdürü ve Hürriyet yazarları, 16 yaşındaki lise öğrencisi Aleyna Tilki'nin içkili barlarda sahneye çıkmasını normal gibi göstermeye çalışırken, Aydın Doğan Vakfı ise Dünya Kız Çocukları Günü için 'Güçlü Kızlar Güçlü Yarınlar' adlı bir konferans düzenledi.

'KANUN ESNETİLMEYE ÇALIŞILMAMALI'
Avukat Yıltay Günay konuştu: "Kanun, çocukların içkili yerlere gitmesini engelleyen değil, 18 yaşından küçük çocukların içkili yerlerde çalışmasını engelleyen bir kanundur. Kanun esnetilmeye çalışılmamalı. 18 yaşından küçüklerin bu mekanlarda anne-baba eşliğinde çalışmasına izin verilmesi sömürüye yol açar."
BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Özrü kabahatinden büyük
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz