" kimseden izin almadı"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 28. Muhtarlar Toplantısı'nda önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan "Şimdi birileri bize veriyorlar. Dabık'a girdiniz iyi tebrik ederiz ama daha aşağı gitmeyin! Aşağıda ne var El Bab. Kusura bakmayın biz oraya da gideceğiz" dedi.

Giriş Tarihi: 19.10.2016 14:50 Güncelleme Tarihi: 19.10.2016 15:09
Türkiye kimseden izin almadı

Suriye ve Irak'ta da bu güvenlik anlayışına uygun bir duruş sergiliyor. PYD ve YGP karşımızda bayrak sallamaya başlayınca anladım ki bize kimseden fayda yok. Türkiye Cerablus operasyonuna başlarken kimseden izin almadı. Suriye'ye girince gördük Suriey'nin sorunu DEAŞ değil ortada bir taktik var. Orada bu u bozan Türkiye'nin iki ay önce başlattığı Cerablus operasyonudur.

Şimdi birileri bize veriyorlar. Dabık'a girdiniz iyi tebrik ederiz ama daha aşağı gitmeyin! Aşağıda ne var El Bab. Kusura bakmayın biz oraya da gideceğiz. Bizim tehdit altında olduğumuz yer Dabık'la bitmiyor. Bizim Münbiç'i de kuşatma altına almamız lazım. Münbiç yüzde 90 Arap ve orayı PYD ve YPG işgal etmek istiyor. Rakka'da beraber hareket edebilir miyiz? dediler.. Biz buna da varız. Fakat şu anda benzer bir senaryo mezhep çatışması çıkarmak için Musul'da sergileniyor.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
"Türkiye kimseden izin almadı"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz