Trump ve Clinton arasındaki son düelloda karşılıklı hakaretler havada uçuştu

ABD'nin Cumhuriyetçi başkan adayı Donald Trump ve rakibi Demokrat Parti adayı Hillary Clinton, 8 Kasım'daki başkanlık seçimlerinden önceki üçüncü ve son televizyon tartışması için karşı karşıya geldi.

Giriş Tarihi: 21.10.2016 10:55
Trump ve Clinton arasındaki son düelloda karşılıklı hakaretler havada uçuştu

Fox News'ta Chris Wallace'in moderatörlüğünde, yine çetin geçen tartışmaya damgasını, Trump'ın "seçimi kazanamazsa sonucu kabul etmeyebileceği" açıklaması vurdu. Trump, "Clinton'ın sağlık koşulları nedeniyle seçime katılmaması gerektiği ve medyanın kendisine karşı olduğu" için seçimlere şimdiden hile karıştırıldığını ileri sürdü. Wallace'ın "Seçim sonuçlarını tanıyacak mısınız?" sorusu üzerine Trump, "Zamanı gelince bakacağım" dedi.

Clinton da, "Bu korkunç bir şey. Demokrasimizi aşağılıyor" dedi. Trump, Clinton'a "ahlaksız kadın" derken, Clinton, "Trump kadınlara hakaret etmenin onu daha büyük bir insan yapacağını sanıyor" dedi. Irak, Suriye gibi uluslararası konularla, göçmenlik gibi başlıkların öne çıktığı tartışmada Clinton, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Trump'ın başkan olmasını istediğini çünkü Putin'in bir kukla istediğini belirtti. Bingazi'de ölen ABD yetkililerinden birinin ailesi ve ABD Başkanı Obama'nın üvey kardeşi Malik Obama ise, Trump'ın misafiri olarak tartışmayı izledi.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Trump ve Clinton arasındaki son düelloda karşılıklı hakaretler havada uçuştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz