'nin tuzağını Erdoğan'ın o hamlesi bozdu

ABD’li siyaset bilimci F. William Engdahl, "Erdoğan, Rusya hamlesiyle Neo-conların tüm planlarını sekteye uğrattı, ardından darbe geldi" dedi.

Giriş Tarihi: 25.10.2016 10:06 Güncelleme Tarihi: 25.10.2016 11:09
CIA'nin tuzağını Erdoğan'ın o hamlesi bozdu

Geçtiğimiz Şubat ayında ", Gülen'i kullanıp Türkiye'de darbe yapacak" diyen dünyaca ünlü ABD'li siyaset bilimci Profesör F. William Engdahl üst aklın stratejisini yorumladı.

FETÖ İLE CİZVİT AYNI

"Gülen'in Türk ordusundaki hücrelerinin darbeyi yaptığını hiçbir şüpheye yer bırakmaksızın söyleyebilirim" diyen Engdahl, ", mayıs ayından itibaren Rusya'ya yaklaşarak jeopolitiğinde tarihsel bir dönüş yaptı ve bu da ABD'nin neo-con siyasetçilerinin Ortadoğu özellikle de Suriye için gelecek planlarını sekteye uğratacak nitelikte. Darbenin arkasındaki gerekçe budur. Gülen yalnızca CIA'in karmaşık operasyonları için uzun zamandır kullandığı paravan sözde yönetici isim. CIA uzun yıllardır Cizvitler tarikatını ve bu tarikattaki kült yapı, itaat ve organizasyon metotları üzerinde çalışıyor. Gülen'in örümcek ağı gibi yayılıp sızma girişimleri klasik bir Cizvit örgütlenmesi örneğidir" dedi.

O ÇAĞRI DÖNÜM NOKTASI

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın parti gözetmeksizin tüm Türk halkını o gece sokaklara çağırması dönüm noktasıdır. Laik ve muhafazakar kesimlerini de birleştiren çok akıllıca bir hamle oldu. Bu birlik korunabilirse Türkiye'yi çok parlak gelecek bekliyor. (Akşam)

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
CIA'nin tuzağını Erdoğan'ın o hamlesi bozdu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz