destekçisi 'li bir emekli diplomattan Erdoğan itirafı

Adeta ikinci itiraf olarak değerlendirilen ifadelerde "Erdoğan halka söylediğini yapıyor. Dolayısıyla kapalı kapılar ardında konuşma imkanımız olmuyor" sözlerine yer verildi.

Giriş Tarihi: 26.10.2016 17:11 Güncelleme Tarihi: 26.10.2016 17:16
Hillary Clinton destekçisi ABD'li bir emekli diplomattan Erdoğan itirafı

'nin eski Ankara Büyükelçisi James Jeffrey'den sonra bir itiraf gibi açıklamada destekçisi bir emekli diplomattan geldi.

"ERDOĞAN, HALKA NE DİYORSA ONU YAPIYOR.. KONUŞAMIYORUZ"

Gazeteci Serdar Turgut'a konuşan ABD'li eski diplomat, Erdoğan ile ilgili olarak"Bugüne kadar çalıştığımız tüm dünya liderleri bize kapalı kapılar ardında, 'Ben yurtiçi siyasetin gereği halka şöyle konuşuyorum. Ama siz bunlara fazla önem vermeyin, onlar iç politika gereğidir. ABD ile biz dış politikanın gereklerini yaparız' derdi. Bizler Erdoğan'dan bu tür konuşmanın ikinci bölümünü hiç duyamıyoruz. Yani halka ne dediyse dış politkasını da ona göre ayarlıyor ve böylece aramızda konuşma imkânı da kalmıyor." yorumunda bulundu.

ABD'Lİ ELÇİ DE İTİRAF ETMİŞTİ: ERDOĞAN YALTAKLANMIYOR

Geçtiğimiz günlerde ABD'nin eski Ankara Büyükelçisi James Jeffrey'den ilginç bir açıklama gelmişti. Jeffrey bir gazeteye verdiği ropörtajda "Suudlar, Mısırlılar her koşulda bize yaltaklanıyor. Erdoğan ise bizimle çatışıyor, çelişkilerimizi yüzümüze vuruyor, dostumuz olmaya çalışmıyor. Bu yüzden Erdoğan Washington'da ve Avrupa'da sevilmiyor" demiş ve ardından "Bize yaltaklansanız böyle olmayacak" diye eklemişti.

HaberTürk

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Hillary Clinton destekçisi ABD'li bir emekli diplomattan Erdoğan itirafı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz