Başbakan Binali Yıldırım: Seçimle gelip terörle iç içe girenler hesabını verir

'li vekillerin gözaltına alınmasıyla ilgili konuşan , "HDP milletvekilleri çağrıya uymadı, yani hukukun üstünlüğünü tanımamıştır. Dolayısıyla yağılan işlem mahkemelerin yaptığı çağrıyı yerine getirmemesi üzerine gerçekleştirilen işlemdir. Seçimle gelip terörle iç içe girenler hesabını verir." dedi.

Giriş Tarihi: 4.11.2016 13:13 Güncelleme Tarihi: 4.11.2016 14:21
Başbakan Binali Yıldırım: Seçimle gelip terörle iç içe girenler hesabını verir

Başbakan Binali Yıldırım, İstanbul Haliç Kongre Merkezi'nde katıldığı Uluslararası Denizcilik Örgütü Dünya Denizcilik Günü etkinliği çıkışı soruları yanıtladı.

'li vekillerin gözaltına alınmasıyla ilgili konuşan , "HDP milletvekilleri çağrıya uymadı, yani hukukun üstünlüğünü tanımamıştır. Dolayısıyla yağılan işlem mahkemelerin yaptığı çağrıyı yerine getirmemesi üzerine gerçekleştirilen işlemdir. Seçimle gelip terörle iç içe girenler hesabını verir.

Sayın Kılıçdaroğlu terörle siyaseti milli iradeyi birbirine karıştırıyor. Seçilmiş olmasına rağmen terörle hareket eden, teşvik eden ve cesaretlendiren, lojistik destek verenler, milletvekilleri hakkında hukuki bir işlemdir. Bu konunun net olarak ortaya konması lazım.

Örgüt çağrısı yapıyorlar. Bugün vatandaşın güvenliğini korumaya çalışan tonlarca bombayı patlatan kendi yandaşlarına bu çağrıyı yapsınlar. Ne bölge halkı ne hükümetimiz bunların çağrısına artık kulak vermiyor. Türkiye terörle olan mücadelesini amansız bir şekilde sürdürecek.

Siyaset suç işlemenin bir kalkanı olamaz. Türiye bir hukuk devletidir. Eğer sayın Bahçeli, Kılıçdaroğlu ifade veriyorsa, HDP'dekiler de gidip ifadelerini verecekler. Eğer bundan kaçınıyorsanız doğacak sonuçlardan sorumlusunuz." dedi.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan Binali Yıldırım: Seçimle gelip terörle iç içe girenler hesabını verir
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz