Yurtta

Hava sıcaklığı, ülke genelinde 2 ila 4 derece artacak. Marmara, Batı Karadeniz, İzmir, Manisa ve Samsun çevreleri ile Aydın'ın kıyı ilçeleri yağmur ve sağanak yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

Giriş Tarihi: 4.11.2016 12:10 Güncelleme Tarihi: 4.11.2016 12:16
Yurtta hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğünde yapılan son değerlendirmelere göre, Marmara, Batı Karadeniz, İzmir, Manisa ve Samsun çevreleri ile Aydın'ın kıyı ilçeleri yağmur ve sağanak yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Sabah ve gece saatlerinde İç Ege, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun kuzeyi, Göller Yöresi, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile Batman ve Siirt çevrelerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor. Doğu Anadolu'nun kuzeyi ile İç Anadolu'nun kuzeydoğu kesimlerinde buzlanma ve don olayı tahmin ediliyor.


Hava sıcaklığı, ülke genelinde 2 ila 4 derece artacak. Rüzgar ise genellikle güney ve güneydoğu, Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu'da kuzeydoğu yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette esecek.


BÖLGELERDE HAVA DURUMU


MARMARA BÖLGESİ: Parçalı çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.


Sabah saatlerinde güneydoğu kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.


EGE BÖLGESİ: Parçalı yer yer çok bulutlu, İzmir ve Manisa çevreleri ile Aydın'ın kıyı ilçeleri sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Sabah saatlerinde Kütahya ve Afyonkarahisar çevrelerinde yer yer pus ve sis hadisesi öngörülüyor.


AKDENİZ BÖLGESİ: Az bulutlu ve açık, batı kesimleri yer yer parçalı bulutlu geçecek. Sabah saatlerinde Göller Yöresi'nde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.


İÇ ANADOLU BÖLGESİ: Parçalı ve az bulutlu, kuzeybatı kesimleri yer yer çok bulutlu geçecek. Sabah saatlerinde bölgenin kuzeyi ile gece saatlerinde Sivas çevrelerinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte kuzeydoğusunda buzlanma ve don olayı bekleniyor.


BATI KARADENİZ BÖLGESİ: Parçalı çok bulutlu, kıyı kesimleri ile zamanla bölge geneli yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Sabah saatlerinde iç kesimlerde yer yer pus ve sis hadisesi tahmin ediliyor.


ORTA ve DOĞU KARADENİZ BÖLGESİ: Parçalı ve az bulutlu, batı kesimleri yer yer çok bulutlu, akşam saatlerinde Samsun çevreleri sağanak yağışlı geçecek.


DOĞU ANADOLU BÖLGESİ: Az bulutlu ve açık geçecek. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin kuzey ve doğusunda yer yer pus ve sis hadisesi ile buzlanma ve don olayı bekleniyor.


GÜNEYDOĞU ANADOLU BÖLGESİ: Az bulutlu ve açık geçecek. Sabah ve gece saatlerinde doğusunda yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.


BAZI İLLERDE HAVA DURUMUİSTANBUL: Parçalı çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı. (17)


İZMİR: Parçalı çok bulutlu, sabah ve öğle saatlerinde sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı. (20)


ADANA: Az bulutlu ve açık. (24)


Antalya: Parçalı ve az bulutlu. (22)


ANKARA: Parçalı yer yer çok bulutlu, sabah saatlerinde yer yer puslu. (16)


SAMSUN: Parçalı zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinde sağanak yağışlı. (21)


ERZURUM: Az bulutlu ve açık. (6)


DİYARBAKIR: Az bulutlu ve açık. (18)

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Yurtta hava durumu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz