Berat Albayrak: 30 milyar TL'yi aşan yatırımlar geliyor

Elektrik Santralleri Toplu Açılış Töreni'nde konuşan Bakan Albayrak, "2020'ye kadar özel sektör eliyle 18 milyar TL, devlet eliyle 12 milyar TL toplam 30 milyar TL'yi aşan bir yatırımla elektrikte modernleşme, iyileştirme için adımlar atıyoruz. Bizim milletimiz her şeyin en iyisini hak ediyor. yatırımlarıyla Türkiye'nin gücüne güç katmaya devam ediyoruz. Bugün büyümeye devam eden bir Türkiye var" dedi.

Giriş Tarihi: 7.11.2016 16:00 Güncelleme Tarihi: 7.11.2016 17:28
Berat Albayrak: 30 milyar TL'yi aşan yatırımlar geliyor

Beştepe Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen Elektrik Santralleri Toplu Açılış Töreni'nde konuşan Bakan Albayrak, "Yerli kaynaklarımızın başında gelen kömürün ekonommize kazandırılması için son dönemde keşfedilen kömür sahalarımızı açık eksiltme yöntemiyle ihaleye çıkıyoruz" dedi.

Bakan Albayrak konuşmasında şunları kaydetti:

Ucuz elektrikle vatandaşlarımızın yerli kaynakları kullanmasıyla cari açığı düşürmeyi hedefliyoruz. Dünyanın en ileri imkan ve teknolojilerinin kullanılması amaçlanıyor. Ucuzlayacak elektrikle hem devletimiz hem vatandaşımız kazanacak. Çok kısa zamanda yetişecek mühendislerimizle marka haline gelmeyi planlıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanım bir yandan geleceğe sağlam adımlarla yürürken bir yandan da bugünün ihtiyaçlarını en doğru şekilde yanıt vermeye çalışıyoruz. Güneş sinden hidroelektriğe toplam 5 milyar dolarlık yatırımla Türkiye'nin büyümesine güç katıyoruz. Bu açılış büyüyen Türkiye'nin en önemli resimlerinden bir tanesi. Bin metrekare Karapınar HES bu yıl tamamlanacak. Rüzgar alanında da 2017'nin ilk çeyreğinde benzer adımları atacağız. Bir taraftan geleceğe adım atarken diğer yandan çalışmalarımızı bugüne göre sürdürüyoruz. Bırakın dev açılışları, temel atma törenlerine devlet erkanı katılırdı. Temeller atılırdır bu devletin imkanları heba olurdu. Enerji talep artışına cevap vermeye çalışırken vatandaşımızın taleplerine de cevap vermeye çalışıyoruz. Batı'da ne varsa Doğu'da da o olmalı düsturuyla çalışıyoruz. 2020'ye kadar özel sektör eliyle 18 milyar TL, devlet eliyle 12 milyar TL toplam 30 milyar TL'yi aşan bir yatırımla elektrikte modernleşme, iyileştirme için adımlar atıyoruz. Bizim milletimiz her şeyin en iyisini hak ediyor. Enerji yatırımlarıyla Türkiye'nin gücüne güç katmaya devam ediyoruz. Bugün büyümeye devam eden bir Türkiye var.

ENERJİDE 5 MİLYAR DOLARLIK YATIRIM

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Beştepe Kültür ve Kongre Merkezi'nde açılışı yapılacak 158 enerji santralinin yatırım değeri, 5 milyar doları buluyor.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Berat Albayrak: 30 milyar TL'yi aşan yatırımlar geliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz