Altın Kelebek töreninde ödül iade ettiren skandal

Altın Kelebek töreninde ‘Yılın En İyi Dizisi’ ödülünü alan ‘ Ertuğrul’un yapımcı ve senaristi Mehmet Bozdağ’ın konuşması engellendi. Bu saygısızlığa tepki gösteren Bozdağ ödülü iade etti

Giriş Tarihi: 14.11.2016 09:30 Güncelleme Tarihi: 14.11.2016 10:09
Altın Kelebek töreninde ödül iade ettiren skandal

okurlarının oylarıyla gerçekleştirilen 43. Pantene Altın Kelebek Ödülleri dün akşam sahiplerini buldu. "En İyi Dizi" kategorisinde ödülü 1'de yayınlanan " Ertuğrul" kazandı. Ödül, dizininin yapımcısı ve senaristi Mehmet Bozdağ'a verildi. Ancak Bozdağ'ın teşekkür konuşması yapmasına izin verilmedi. Bu duruma tepki gösteren Bozdağ, "Bizlere ödül veren izleyicilerimizi selamlama ve teşekkür konuşması yapmam engellenmiştir" dedi. Ödül alanların tümüne konuşma hakkı verildiğine dikkat çeken Bozdağ, şunları kaydetti: "Bu hakkımızı kullanmamızın engellenmesini manidar buluyorum. Bu engellemenin haklı başarımız ve izleyicilerimize yapılan bir nezaketsizlik olduğuna inanarak ve haklı olarak aldığımız ödülü kuliste iade ettim."


BAYÜLGEN'İN SAYGISIZLIĞI
Programın sunucusu Okan Bayülgen, yaşanan saygısızlıkta suçu ekibi karşılayan hostese attı. Ekibin alelacele götürüldüğünü savunan Bayülgen, bu nedenle teşekkür etme imkanı bile bulamadıklarını kaydetti. Diziyi hiç seyretmediğini de kaydeden Bayülgen, "Söz veriyorum, bundan sonra her gün seyredeceğim" ifadesini kullandı. Bayülgen'in bu açıklamalarına da tepki gösteren Bozdağ, "Özür dilemek yerine, dizimizi hiç izlemediğini söyleyerek alaycı bir konuşma yapması ve bundan sonra izleyeceğini belirtmesi de nezaketten uzak bir davranış. Bütün dünyanın farkında olduğu ve konuştuğu bir dizinin yeni farkına varması kendi ayıbıdır. Mümkünse dizimizi izlemesin" diye konuştu. Skandala, dizinin oyuncularından Cavit Çetin Güner de sosyal medyadan paylaştığı fotoğraf ve şu sözlerle tepki gösterdi: "Üç sezonun en çok izlenen dizisine mecburen ödül verdiler. Mikrofon bile tutmadan kulisini yolunu gösterdiler... Bu ödülün değeri fotoğrafta, pabucum daha değerli şu an..." Bu arada aTV'den Müge Anlı da gecede "En İyi Kadın Sunucu" ödülü ile "Yılın TV Programı Özel Ödülü"nün sahibi oldu.

AÇIKLAMALARI TEPKİ TOPLADI

Doğan Medya'nın organize ettiği gecede bir skandal da "En İyi Erkek Haber Spikeri" ödülünün sahibi olan Fox TV sunucusu Fatih Portakal'ın açıklamalarıyla yaşandı. "Diriliş Ertuğrul" dizisinden farklı olarak, Portakal'a davetlilere seslenme imkanı tanındı.

FETÖ TUTUKLUSUNA DESTEK
Konuşmasında FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanan haber müdürü Ercan Gün'e destek veren Portakal, şunları kaydetti: "Biz Fox ailesi olarak, cezaevinde olan arkadaşım Ercan Gün olarak, yüreğimizi ortaya koyup, her gün bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Bu ödülü tüm gazeteciler adına almıyorum. İşini doğru dürüst yapan, adam gibi yapan gerçek gazeteciler için alıyorum" Portakal'ın açıklamaları, sosyal medyada büyük tepki topladı.

Dizinin yapımcı ve senaristi Mehmet Bozdağ, ödülü Türker İnanoğlu'nun elinden aldıktan sonra konuşma yapmasının engellenmesine tepki gösterdi.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Altın Kelebek töreninde ödül iade ettiren skandal
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz