'da yollar 'terör tehditleri' nedeniyle trafiğe kapatılacak

'da güvenlik güçleri, "terör eylemlerine sahne olması muhtemel kitlesel gösterilere" karşı alarma geçti. Başkent ’in ana caddesi Kreşçatik’in “artan terör tehditleri” nedeniyle yarın trafiğe kapatılacağı açıklandı.

Giriş Tarihi: 14.11.2016 13:10
Ukrayna'da yollar 'terör tehditleri' nedeniyle trafiğe kapatılacak
Emniyet Müdürü Andrey Krişçenko, katıldığı televizyon yayınında yaptığı açıklamada, Kiev'de Kreşçatik Caddesi'nin terör tehdidi nedeniyle trafiğe kapatılmasının planlandığını söyledi.

Bunun rutin bir uygulama olduğunu belirten yetkili, "Biz savaşan bir devletiz, terör tehdidi yeterince yüksek durumda. Yüksek katılımlı gösteriler bekleniyor. Olumsuz bir şey yaşanmaması, kimsenin zarar görmemesi için bazı önlemler alacağız. Kreşçatik Caddesi kapatılacak, metal dedektörleri ile arama yapılacak. Bu standart bir uygulama. Halkın bunu anlayışla karşılayacağını düşünüyorum. Güvenlik Servisi (SBU) ile beraber başka önlemler de alınacak" dedi.

Krişçenko, Kreşçatik Caddesi'nin 15 Kasım Salı günü giriş çıkışlara kapatılmasının planlandığını söyledi.

Daha önce de Ukrayna polisi ile Ukrayna Ulusal Muhafızlarının "artan terör tehdidine" karşı önlemleri artırdığı açıklanmıştı.

Ukrayna istihbarat servisi SBU, Rusya'nın Ukrayna'da yeni iç karışıklıkları örgütleme planları yaptığını iddia etmişti.

Kiev'de yarın, batan bankalardan paralarını alamayan mudilerin kitlesel eylem düzenleyebileceği belirtiliyor. Ülkede muhalif kesimlerin ve sendikaların sokağa dökülebileceği ve yeni bir toplumsal krizin patlak verebileceği yorumları da yapılıyor.
BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Ukrayna'da yollar 'terör tehditleri' nedeniyle trafiğe kapatılacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz