Serbest geçiş Mahmutbey gişelerinde başladı

İstanbul trafiğinin en önemli tıkanma noktalarından olan Mahmutbey gişelerinde başlayan elektronik serbest geçiş sistemi sayesinde araçlar 4 şeritli sistemi kullanarak geçiş yapıyor.

Giriş Tarihi: 21.11.2016 10:35 Güncelleme Tarihi: 21.11.2016 11:51
Serbest geçiş Mahmutbey gişelerinde başladı

SERBEST GEÇİŞ SİSTEMİ BAŞLADI

Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nün (FSM) geçiş güzergahındaki Mahmutbey Gişeleri'nde oluşan trafik yoğunluğunu önlemek için elektronik serbest geçiş sistemine geçildi.

BÖLGEDE TRAFİK RAHATLADI

Uygulamanın devreye alınmasıyla haftanın ilk iş gününde, bölgede trafiğin rahatlattığı görüldü.

4 ŞERİTLİ SİSTEM

Çift yönlü olarak hayata geçirilen uygulama kapsamında sürücüler, otoyolda 4 şerit üzerine kurulan sistemden geçiş yapıyor. Sürücüler, yıkım çalışmalarına gelecek günlerde başlanacağı belirtilen gişelerden rahat bir şekilde geçerek yollarına devam ediyor.

"BEN AZ YÜZDE 30 AZALTACAK"

, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, dün yaptığı açıklamada, "Özellikle İstanbulluların çok merakla beklediği Mahmutbey gişelerinin serbest geçiş sistemine geçişi vardı, dün gece itibarıyla güney tarafını bugün öğle saatleri itibarıyla da kuzey tarafında serbest geçiş sistemine geçildi. Böylece Mahmutbey'deki gişeler kalkıyor. İstanbulluların trafik sıkıntısını en az yüzde 30 azaltacak bir sistemi başlatmış oluyoruz hayırlı olsun" diyerek İstanbullulara müjdeli haberi vermişti.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Serbest geçiş Mahmutbey gişelerinde başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz