Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yeni bir Kurtuluş Savaşı veriyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye özellikle son 3 yıldır bir ateş çemberinden geçiyor. Cumhuriyet’ten sonra yeni bir Kurtuluş Savaşı veriyoruz. Üstelik bu savaşı tek cephede değil askeri, siyasi, ekonomik veriyoruz

Giriş Tarihi: 27.11.2016 10:41
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yeni bir Kurtuluş Savaşı veriyoruz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Yeni İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisleri ile çevre yatırımlarının açılışını yaptı. Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları şöyle:

ÇALIŞTIK ÇABALADIK: Rabbim bize inşallah bu şehirde ölmeyi de nasip eder. Fatih, Yavuz Selim, Kanuni, Eyüp Sultan burada yatıyor. 1000 yıllık mücadelenin tek günü bile boş geçmemiştir. Selçuklu'dan Osmanlı'ya oradan Cumhuriyet'e uzanan tarihimizde çalıştık, çabaladık.

ÜÇ CEPHEDE SAVAŞ: (2007'de kapatma davasını hatırlatarak) Ardından yapılanlar da aynı amaca yönelik. Amaç neydi? Türkiye'yi hızlı büyüme amacından tüm dostlarına, mağdurlara el uzatan bir ülke yolundan alıkoymak. Nerede garip var, biz oradayız. Neresi olursa olsun. Biz oradayız. Kardeşlerim Türkiye özellikle son 3 yıldır bir ateş çemberinden geçiyor. Bu mücadelenin adını doğru koymak lazım. Cumhuriyet'ten sonra yeni bir Kurtuluş Savaşı veriyoruz. Üstelik tek cephede değil askeri, siyasi, ekonomik veriyoruz. Gezi ile çevre hassasiyeti tehdit algısı ile kaos çıkarmak istediler. Bu ahlaksızlara sorun bu ülkeye kaç ağaç diktiniz? Ardından 17-25 Aralık geldi. Yani FETÖ. Ne dediler, yolsuzluk hırsızlık dediler. Yolsuzluk da hırsızlık da kendileriydi.

BUNLAR AKRABA: 2014 seçimlerinde, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Gezi ile 17-25 Aralık'ın siyasi kısmını yapmak istediler. Milletimiz izin vermedi. Güneydoğu'da çukur eylemleri yaptılar. Artık bunlara gereken dersi ilk yapılacak seçimlerde vermemiz lazım. Suriye ve Irak'taki eylemleri DEAŞ ile ülkemize bulaştırmak istediler. 56 kardeşimizi canlı bomba ile Gaziantep'te şehit ettiler. Bunlar aynı akraba.

HANS'A DEĞİL HALKA GÖRE: Ben Hans'ın George'un ağzına bakarak karar vermem. Ben Hakk'a ve halka yönelerek cevabımı veririm. Şimdi Avrupa Birliği'ndeki birileri "Niye idam istiyorsunuz" diyor, sana ne! Demokrasi milli irade değil mi? Benim 248 tane şehidim var. Bekara karı boşamak kolaydır. Milli irade ne diyorsa o.

EN ALÇAK SALDIRI: 15 Temmuz saldırıların en alçakçasıydı. FETÖ ihanet çetesi çoluğun çocuğun rızkından keserek namuslarına emanet edilen tankları, topları milletin üzerine sürdü. Türkiye'nin iradesini dış güçlere peşkeş çekmiş güruhun işiydi. 15 Temmuz işgal girişimidir. Asker elbiseli hainler tarafından gerçekleştiğinden cunta girişimidir. 15 Temmuz günü güneş batarken herkesin bir hesabı vardı. Öngörülmeyen bir hesap devreye girdi. Tüm hesapları bozdu. Milletlerden millet olmadığını şanına şöhretine boşuna sahip olamadığını gösterdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan dün ayrıca Tunus Nahda Hareketi lideri Raşid el Gannuşi'yi Tarabya Köşkü'nde kabul etti.

'YENİ YOL ARKADAŞLARI BULURUZ'
"AP kendi çıkarları olunca ne kadar kısıtlayıcı olabileceğini bu kararla ortaya koymuştur. Kim ne derse desin, biz kendi yolumuzda ilerlemeye, kendi hedeflerimiz doğrultusunda yürümeye devam edeceğiz. Bu yolda Avrupa Birliği bizimle birlikte olursa hem o kazanır hem biz kazanırız. Avrupa Birliği 'Ben illa başka istikamete gideceğim' diyorsa, biz de kendimize yeni yol arkadaşları bulur hatta gerekirse tek başımıza yolumuza yine devam ederiz. Bunun için daha çok çalışacağız, yatarım yapacağız, daha büyük projeler hayata geçireceğiz. Türkiye'yi mutlaka 2023 hedeflerine ulaştıracağız. Bölünmüş yol yaptık 18 bin kilometre. Bunu Avrupa Birliği ile mi yaptık? Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nü Avrupa Birliği ile mi yaptık? Osmangazi Köprüsü'nü, Marmaray'ı Avrupa Birliği ile mi yaptık? 20 Aralık'ta Avrasya Tüneli'ni açıyoruz, Avrupa Birliği ile mi yapıyoruz? Bu millet yeni yol arkadaşları buldu, evelallah dimdik durdu ve yoluna devam etti."

'BU ÜLKEYİ AP Mİ HÜKÜMET Mİ YÖNETİYOR'
"AP'nin aldığı son kararı gördünüz değil mi? Milletime sesleniyorum; şimdi onlar da tekrar izlesin, neymiş efendim Türkiye'de olağanüstü hal varmış, teröristlerin üzerine çok sert gidiyormuş, görevden alınıyormuş, idam cezası tartışılıyormuş, medyaya kısıtlama varmış, vize serbestisinde 72 şarttan 7'si yapılmamış, gümrükle ilgili ekonomi ile ilgili tehdit ediyorlar. Her gün terör eylemi yapılan bir ülkeye terörle mücadele yapma demek dükkanı kapatıp git demek. Bu ülkeyi AP mi yönetiyor, hükümet mi yönetiyor. Size ne! Haddinizi bilin, haddinizi!"

'BİR TERÖRİST KÖŞE YAZARI'
"Türkiye'yi hizaya sokacaklarını zannedenler büyük bir yanlış peşindeler. Bir gün silahlarının namlularını size de doğrultacak. Bir tane terörist köşe yazarı müsveddesi. 5 yıl 10 aya mahkum oluyor, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılıyor. Almanya'ya kaçıyor. İngiltere'de yaptığı konuşmada Türkiye'yi açıkhava gazeteci hapishanesine benzetiyor. Peki sen nasıl kaçıp gittin? Seni hukuk hapishaneye koymuyor, serbest bırakıyor kaçıp gidiyorsun. Hadi kalsaydın ya niye kaçtın? Karakter meselesi bu."

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yeni bir Kurtuluş Savaşı veriyoruz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz