Google Earth gizemli in peşinde!

Yıllardır Antartika'da, aslında kutuplarda uzaylılardan, lilerden kalma ler olduğu söylenir. Varlığı bir türlü kanıtlanamayan bu piramitler birçok filme ve hikayeye konu oldu. Google Earth'le birlikte bu hikaye yeniden gündeme geldi.

Giriş Tarihi: 29.11.2016 11:19 Güncelleme Tarihi: 29.11.2016 13:18
Google Earth gizemli piramitin peşinde!

Şimdi de sosyal medya ve birçok yabancı haber sitesinde Google Earth'te, Antartika'da bulunan yeni ten söz ediliyor. Teorisyenler bu piramidin insanlık tarihini değiştireceğinden, birçok sırrı barındırdığından bahsetti. İşin gerçeği ise tamamen bambaşka. Çünkü aslında bu piramit değil, bir dağ. Hatta buzullar ve soğuk için gömülmüş bir dağ zirvesi.

İşin biraz daha geçmişine inelim. Antartika'daki ilk piramit (Yani dağ) 1910-1913 yılları arasında İngilizler tarafından keşfedildi. Daha sonra "Piramit" adıyla dünyadaki her insandan gizli tutuldu ve bu alanın her jeolojik araştırmasında bu ad kullanıldı. 100 yıl sonra teorisyenler dağ zirvesini ortaya çıkarınca, "Uzaylılar veya liler, arkalarında piramit bıraktı" iddiaları gündeme geldi.

Yeni bulunan ikinci dağ, dedikodu çarklarının tekrardan dönmesine yol açtı. Haritada 79°58'39.25″S 81°57'32.21″W kordinatlarından Antartika'daki dağa ulaşılabilir.

Alman Araştırmacı ve jeolog Dr , işin aslını bakın nasıl açıklıyor:

"Piramit şeklindeki yapılar, Ellsworth Dağları'nda bulunur. 400 km'den uzun bir aralıktır, bu yüzden buzun üstünde kayalık tepelerin olması şaşırtıcı değil. Zirveler kayadan oluşuyor ve bu zirvenin bu şekle sahip olması sadece tesadüf. Karmaşık bir şekil değil. Piramit şeklinde olduğu gerçek, ancak insan yapımı olmadığı da belli."

Piramit şeklinde tepeler, dağ zirveleri oldukça yaygın. Alpler'de Matterhorn, İzlanda'daki Bulandstindur Dağı bunun örneklerinden biri.

Kaynak:Teknokulis

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Google Earth gizemli piramitin peşinde!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz