Cumhurbaşkanı ’ın ‘’ çıkışından sonra medyası çıldırdı!

Cumhurbaşkanı ’ın ların gurbetçilerle buluşmasına izin vermeyen ya’ya yönelik eleştirileri Alman medyasını çıldırttı. Ülkenin önde gelen yayın kuruluşları bu eleştirileri boşa çıkaracak tek bir sebep bulamadı.

Giriş Tarihi: 7.3.2017 10:08 Güncelleme Tarihi: 7.3.2017 10:55
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘NAZİ’ çıkışından sonra Alman medyası çıldırdı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip 'ın önceki gün ların gurbetçilerle buluşmasına izin vermeyen ya'ya yaptığı benzetmesi geniş yankı buldu.

'Erdoğan bizi Nazilere benzetti' başlığını TAZ si, "Erdoğan ortalığı ısıtıyor, Alman politikacılar öfkeyle hareket ediyor" diyebildi.

Türkiye ve Erdoğan karşıtı leriyle bilinen Bild ise Ekonomi Bakanı Zeybekçi'nin fotoğrafını bir okla işaret göstererek "Neden bu Türkiye kışkırtıcısı bizde konuşuyor?" sorusunu başlığına çıkararak hazımsızlığını gösterdi. Bu da yetmezmiş gibi Bild, sayfalarında "Politikacılarımız neden susuyor" gibi başlıklara da yer verdi.

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eleştirilerine verecek cevap bulamayan Alman medyasında yer alan diğer haberler:

Spiegel Online, Cumhurbaşkanı'nın benzetmesini "aşağılayıcı" bir ifade olarak nitelendirerek verdiği haberinde Başbakanlık Müsteşarı Peter Altmeier, Almanya'ya yönelik 'Nazi' benzetmesinin hiçbir şekilde kabul edilemeyeceğini" sözlerini haberinde kullandı.

Focus Online haberinde, "Türk Alman ilişkilerin en alt seviyesinde seyrediyor" dedi.

Hükûmet Sözcüsü Steffen Seibert, "Nazi karşılaştırmaları her zaman saçma ve yersiz. Bu tür karşılaştırmalar, 'in işlediği insanlık suçunu önemsiz göstermeye hizmet ediyor" diye konuştu.

Merkel'in Başbakanlıktan Bakanı Peter Altmaier ise, "Kesinlikle kabul edilemez. Almanya hukuk devleti, hoşgörü ve özgürlükler açısından geçilemez" diyerek tepki gösterdi.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘NAZİ’ çıkışından sonra Alman medyası çıldırdı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz